Reklama

Łęczyckiej strefy nie powiększono, bo nikt nie odrolnił terenów

Opublikowano:
Autor:

Łęczyckiej strefy nie powiększono, bo nikt nie odrolnił terenów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Temat powiększenia istniejącego Kompleksu 1 podstrefy łęczyckiej wciąż jest żywy. Jedna z głównych obietnic wyborczych burmistrza Krzysztofa Lipińskiego daleka jest jednak od spełnienia, pomimo faktu, że urząd wykonywał pewne kroki, aby łęczycka strefa była powiększona. 20 listopada 2015 roku podczas sesji zwołanej na wniosek burmistrza, rada jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie powiększenia obecnych terenów o ponad 6 ha. Rozpoczęła się procedura, choć jeszcze w marcu ubiegłego roku doszło do zmian w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i Tomasza Sadzyńskiego zastąpił Marek Michalik, jednak magistrat przekonywał, że etap poszerzania strefy przebiega w sposób niezakłócony.

Słowa nie poszły jednak w parze z faktami, gdy 2 grudnia ubiegłego roku okazało się, że strefa została powiększona. Rozszerzenie strefy objęło takie miasta jak Kutno, Wieluń, Łowicz, Krośniewice, a nawet Koło (województwo wielkopolskie), których łączny obszar wszystkich terenów wynosi 47,8 ha. 

Niestety, zabrakło w tym zestawieniu Łęczycy, a według słów burmistrza Lipińskiego miało to szybko nie nastąpić. Wyjątkiem by było znalezienie inwestora. 

Tematem zainteresowali się radni podczas poniedziałkowej sesji, gdzie zapytali zastępcę burmistrza Andrzeja Rokickiego o to, czy są jakieś postępy w tej sprawie.

Odpowiedź mogła niektórych zaskoczyć, gdyż jak się okazało, miasto nie odrolniło jeszcze nabytych terenów, stąd postój w procesie włączania strefy. Andrzej Rokicki powołał się na nową ustawę o gruntach rolnych, która znacząco skomplikowała sprawę. Zapewnił jednak, że magistrat pracuje nad optymalnym rozwiązaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE