Reklama

Lekkoatleci z Łęczycy w Toruniu

Opublikowano:
Autor:

Lekkoatleci z Łęczycy w Toruniu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Pracowicie spędzili sobotę lekkoatleci MKLA Łęczyca. Ze względu na program i potrzeby szkoleniowe wystartowali jednocześnie w dwóch miejscach.

Na bardzo dobrze obsadzonym ogólnopolskim mityngu w Toruniu świetnie zaprezentował się w biegu na 600 m Bartosz Subocz. Podopieczny trenera Łukasza Kwapkowskiego po raz drugi w tym sezonie poprawił rekord Łęczycy (1.26.90 min) kwalifikując się jednocześnie do startu na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Dobrze zaprezentował się także kolega z grupy Mateusz Grabski w biegu na 1000 m (2.45.76 min).Marek Szymański tradycyjnie zaprezentował wysoki poziom w rywalizacji seniorów. Zajął trzecie miejsce w z najlepszym wynikiem w sezonie w biegu na 400 m (49.66 s) i czwarte z rekordem życiowym na 300 m (35.95 s).

Wysoką formę w sezonie halowym potwierdziła Katarzyna Ignatowicz zajmując trzecią lokatę i poprawiając rekord życiowy w skoku wzwyż (165 cm).Dobrze spisali się płotkarze w biegu na 60 m. przez płotki. Trzecie miejsce zajął Jakub Florczak (8.50),czwarte Adam Jaśkiewicz (8.50 r. życiowy),piąte Maciej Kamiński (8.60 s).

W skoku o tyczce Krystian Nowakowski uzyskał 3.80 m, Paweł Rybarczyk 3.50 m r. życiowy. Maciej Wawrzyniak był szósty w pchnięciu kulą juniorów (13.55 m).

Pozostałe wyniki:

Julia Neiman 300 m-45.15 s r. życiowy

Maja Wiśniewska 60 m-8.59 s           s.dal-4.49 m

Jakub Florczak s.dal-5.57 m r. życiowy

Paweł Rybarczyk s.dal-5.49 m  r. życiowy

Na zawodach w Aleksandrowie Łódzkim na wyróżnienie zasłużył Dominik Nowakowski, trzeci w konkursie trójskoku (12.43 m).Kalifikacja na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej samej konkurencji w konkursie dziewcząt trzecia była Martyna Tomes z najlepszym w sezonie wynikiem (10.75 m).

W skoku wzwyż na trzeciej pozycji uplasował się Krystian Nowakowski (190 cm),czwarty był Kamil Zatyka (185 cm),piąty Jakub Staniszewski (180 cm).

Oliwia Szumińska w swoim debiucie w skoku wzwyż dziewcząt zajęła czwarte miejsce (150 cm).

Mamy bardzo dobry sezon. Na chwilę obecną już dziesięcioosobowa grupa juniorów i juniorów młodszych uzyskała wyniki kwalifikacyjne na Halowe Mistrzostwa Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE