Reklama

Reklama

Letni wypoczynek dzieci i młodzieży z gminy Piątek

Opublikowano: pt, 31 lip 2015 08:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wakacje już na półmetku. Jedni już powrócili z wakacyjnych wyjazdów, inni dopiero się do nich przygotowują. Blisko 60 dzieci i młodzieży z gminy geometrycznego środka Polski skorzysta w bieżącym roku z różnych form wakacyjnego wypoczynku, który współfinansowany jest przez gminę Piątek.  Pierwsze dwa tygodnie lipca 37 dzieci w wieku od 7 do 14 lat uczestniczyło, w odbywającym się w Piątku już po raz piąty, WORKCAMPIE. Pod opieką wolontariuszy z Hiszpanii, Czech, Ukrainy i Tajwanu dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, grach i zabawach oraz wycieczkach m.in. do Kopalni Soli w Kłodawie, łódzkiego zoo, na plantację wikliny czy nad stawy hodowlane.

Reklama

Obcowanie z międzynarodowymi opiekunami daje młodym mieszkańcom gminy Piątek możliwości nie tylko poznania kultury i zwyczajów różnych krajów, ale również szlifowania języka angielskiego, który używany jest podczas Workcampu na co dzień.

Kolejną formą letniego wypoczynku współfinansowaną przez Gminę Piątek, a dokładnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest obóz w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym  ZHP "Nadwarciański Gród" w Załęczu Wielkim, na którym od 21 lipca do 3 sierpnia przebywa 21 dzieci i młodzieży z gminy Piątek. Uczestnicy obozu korzystają z warsztatów tanecznych i teatralnych, gier i zabaw integracyjnych, licznych konkursów i wycieczek, a także realizują program z zakresu profilaktyki uzależnień. Na dzieci i młodzież, które pozostały w miejscu zamieszkania, w Gminie Piątek czekają m.in.: zajęcia w świetlicach internetowych powstałych w ramach Projektu "Podłączeni-Niewykluczeni. Działanie przeciw wykluczeniu cyfrowe-mu", Orlik oraz zajęcia w Gminnym Ośrodku  Kultury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.