Reklama

Magistrat uspokaja – budowa nowej sali przy SP3 nie jest zagrożona

Opublikowano:
Autor:

Magistrat uspokaja – budowa nowej sali przy SP3 nie jest zagrożona - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W ostatnim czasie wśród opinii publicznej krąży informacja mówiąca o tym, że inwestycja pod nazwą „Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3” może stanąć pod znakiem zapytania, ze względu na brak pieniędzy.Temat ten poruszył również radny Wojciech Wojciechowski na ostatniej sesji rady miasta, pytając zastępcę burmistrza Krzysztofa Urbańskiego o to, czy prawdą jest, że Wojewoda Łódzki cofnął dofinansowanie na tę inwestycję. Krzysztof Urbański zapewnił, że nikt niczego nie cofnął, dodając, że Wojewoda może co najwyżej zarekomendować o dofinansowanie inwestycji.Wyjaśnił również, że to właśnie Wojewoda zrobił, rekomendując projekt do Rady Ministrów.- Rekomendancja wojewody łódzkiego była dobra, a wręcz powiedziałbym, że bardzo dobra, przedstawiająca nasz projekt jako jeden z wiodących, jeśli chodzi o dofinansowania, z takiego powodu, że inwestycja została rozpoczęta, aplikujemy z różnych źródeł o dofinansowanie tego zadania, projekt przygotowany był bardzo profesjonalnie, a przede wszystkim atrakcyjność tego projektu jako budowa sali sportowej przy SP3 była bardzo wysoko postrzegana i oceniana – mówił Urbański. 

Jednak decyzja Prezesa Rady Ministrów, w tym przypadku, była negatywna. Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza podkreśla, że Urząd Miasta aplikuje o dofinansowanie projektu do innych źródeł, dodając, że magistrat zamierza również odwołać się do negatywnej decyzji.

- W tej chwili będziemy się odwoływać od negatywnej decyzji Prezesa Rady Ministrów, spowodowanej brakiem wolnych środków. Wnioski zostały złożone ponadto do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na dofinansowanie 33 % wartości inwestycji oraz do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie kolejnych 33 % wartości inwestycji. Wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego uzyskał pozytywna ocenę oraz rekomendację dla dofinansowania. Zarówno w tym, jak i w przypadku wniosku złożonego bezpośrednio do Ministerstwa Sportu i Turystyki oczekujemy na pozytywną decyzję resortu.

Jakub Pietkiewicz przy okazji uspokoaja, że środki na budowę sali gimnastycznej są zabezpieczone, a sama inwestycja nie jest zagrożona.

- Jakiekolwiek głosy o zagrożeniu inwestycji polegającej na budowie hali sportowej przy SP 3 są całkowicie nieuprawnione. Środki na całą inwestycję są zabezpieczone w budżecie miasta. To przykre, że mieszkańcy są wprowadzani w błąd przez osoby twierdzące co innego. Niezależnie od posiadanych własnych środków, staramy się uzyskać dofinansowanie tej inwestycji. Akurat w tym wypadku będzie to prowadzić do zastąpienia części zarezerwowanych na ten cel środków budżetowych pieniędzmi pochodzącymi z dotacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE