Reklama

Miasto nie dostanie dofinansowania! Nie będzie rewitalizacji zalewów miejskich?!

Opublikowano:
Autor:

Miasto nie dostanie dofinansowania! Nie będzie rewitalizacji zalewów miejskich?! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W naszym mieście od dłuższego czasu poruszany jest temat rewitalizacji zalewów miejskich i jej wstępnej koncepcji opracowanej przez firmę Nizio Design. Z mieszanymi uczuciami przyjmowane są także organizowane przez Urząd Miasta konsultacje w tej sprawie.Wydaje się jednak, że entuzjazm, jaki zapadł wśród zwolenników rewitalizacji na chwilę może przygasnąć ze względu na opublikowaną przez Ministerstwo Rozwoju listę 20 miast, jakie otrzymają dofinansowanie.Niestety, Łęczyca nie załapała się do pierwszej 20-tki tym samym tracąc szansę na otrzymanie dofinansowania z Ministerstwa Rozwoju.Przypomnijmy, że Łęczyca dostała się do II etapu konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast, który spośród 57 miast miał wyłonić 20 najlepszych projektów i przyznać dotację.Między innymi w związku z tym Urząd Miasta rozpoczął współpracę z firmą Nizio Design, która wygrała przetarg na opracowanie wstępnej koncepcji rewitalizacji i przeprowadzenie badań socjologiczno-społecznych, za co miasto miało zapłacić prawie 150 tys. zł.

W poniedziałek (21 marca) Ministerstwo Rozwoju opublikowało listę miast, które otrzymają dotację. Łączna kwota, jaką ministerstwo przewidziało na dofinansowania wynosi  43,7 mln. zł.

Najlepszą okazała się gmina miasto Włocławek, która uzyskała 579 punktów, natomiast dwudziestą lokatę zajęła gmina Opole Lubelskie uzyskując 480 punktów.

Łęczycki projekt zajął 55 miejsce na 57 możliwych uzyskując zaledwie 281 punktów.

Całą listę można przeczytać tutaj:TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE