Reklama

Miasto powiększy się o tereny inwestycyjne?

Opublikowano:
Autor:

Miasto powiększy się o tereny inwestycyjne? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczorajsze posiedzenie wszystkich komisji stałych pod przewodnictwem komisji gospodarki i mienia  spowodowało duże zainteresowanie mieszkańców Łęczycy głównie z powodu 1 punktu  wczorajszych obrad: „Omówienie i wydanie opinii w sprawie projektu uchwały o wyrażeniu zgody na nabycie na własność gminy miasto Łęczyca niezabudowanych nieruchomości położonych w Łęczycy”. W teorii miałoby to oznaczać, że miasto może powiększyć się o nowe tereny inwestycyjne.Prowadzący wczorajsze obrady Wojciech Wojciechowski zaproponował, aby wykreślono słowa „wydanie opinii w sprawie” z tego względu, że wraz z przewdoniczącym rady miasta Pawłem Kuleszą, są umówieni na środowe spotkanie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi z panią Magdaleną Piotrowską z Departamentu Obsługi Inwestora, w tej właśnie sprawie.11 radnych było „za”, 2 „przeciw” tej propozycji. Następnie o głos poproszono burmistrza Krzysztofa Lipińskiego, który zaznaczył, że Łęczyca musi przede wszystkim posiadać status podstrefy łęczyckiej, a który to, jej zabrano.- Łęczyca nie istnieje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Co to znaczy? Jeżeli pojawi się potencjalny inwestor w Polsce, w województwie łódzkim, to po otwarciu możliwości przez pracowników ŁSSE, nie ma w ogóle miejsca i mowy o Łęczycy, bo nie ma jej w tej strefie. W związku z tym, już w tym momencie przegrywamy.

Mówił, że są szanse, aby Łęczyca ponownie otrzymała ten status, a szansą na to mają być tereny, które miasto chce nabyć. Jak zapewnił, już jest po wstępnych rozmowach z właścicielami, którzy wyrażają chęć sprzedaży terenów.

Wojciech Wojciechowski zapewnił w imieniu radnych, że wszyscy radni są za tym pomysłem. Powiedział również, że dobrym rozwiązaniem byłoby zaproszenie przedstawicieli ŁSSE na sesję rady miasta, aby można było wspólnie porozmawiać o zaistniałej sytuacji.

Radny Zenon Koperkiewicz powiedział, że cieszy go nastawienie radnych, jednak, jak zaznaczył, ma nadzieję, że nie skończy się to na pustych słowach. Między nim, a Wojciechem Wojciechowskim wywiązała się dyskusja odnośnie tego, który radny chce zrobić więcej dla Łęczycy, a który rzeczywiście zrobił.

Radny Robert Łukasiewicz zabrał głos, godząc tym samym zebranych.

- Proszę państwa, moim zdaniem jest to bardzo delikatna sprawa (…). Zróbmy to spokojnie, nie dyskutujmy w tej sprawie. Mają przyjechać przedstawiciele Strefy, zakończmy to na dzisiaj, poczekajmy na przedstawicieli i nie róbmy wokół tego szumu.

Radni zaakceptowali pomysł Roberta Łukasiewicza i Wojciech Wojciechowski zamknął tym samym punkt 1. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE