Reklama

Monika Kilar-Błaszczyk nowym prezesem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łęczycka”

Opublikowano:
Autor:

Monika Kilar-Błaszczyk nowym prezesem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łęczycka” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Lokalna Grupa Działania „Ziemia Łęczycka” w zamyśle miała być spełnieniem marzeń czterech samorządów pragnących wykorzystywać środki zewnętrzne. Z racji nowych możliwości, trzy gminy wiejskie opuściły swoje poprzednie stowarzyszenia, aby wspólnie z miastem Łęczyca utworzyć nową grupę.Cel był jasny – pozyskiwanie funduszy i rozwój społeczny. Jednak z tymi dofinansowaniami bywa różnie, na przykład w kwietniu br. okazało się, że LGD „Ziemia Łęczycka” zdobyła najmniej punktów – 153 – i nie otrzyma dofinansowania na realizację strategii rozwoju lokalnego. Grupa odwołała się od decyzji i aktualnie czeka na wyrok sądu.. 

Na tym problemy LGD się jednak nie skończyły. 4 sierpnia dotychczasowa prezes Anna Krajewska złożyła rezygnację z pełnionej funkcji, a dalszy los LGD „Ziemi Łęczyckiej” nie jest pewny. Pewnym natomiast jest to, że grupa ma nowego prezesa

23 listopada podczas walnego zebrania prezesem została wybrana Monika Kilar-Błaszczyk, co potwierdziła sama zainteresowana. Jak zaznacza, pełni tę funkcję warunkowo, do momentu wyroku sądu. 

- Walne zgromadzenie zebrało się 23 listopada. Zostałam przyjęta w poczet członków i na tym samym zgromadzeniu, decyzją zarządu zostałam wybrana prezesem. Zgodziłam się pełnić tę funkcję do momentu wyroku sądu. Na tę chwilę zapanowała patowa sytuacja, gdzie prezes i wiceprezes złożyli swoje rezygnacje i grupa nie miałaby przedstawicielstwa – powiedziała nowa prezes LGD „Ziemia Łęczycka”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE