Reklama

Nabożeństwo ekumeniczne w Kościele Starokatolickim Mariawitów [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Z racji trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 22 stycznia o godz. 17:00 w Kościele Starokatolickim Mariawitów w Nowej Sobótce odbyło się uroczyste nabożeństwo ekumeniczne.

W spotkaniu udział wzięli:

- kapłan Mateusz M. Felicjan Szymkiewicz – proboszcz parafii w Nowej Sobótce,

- ks. Julian Kopiński – proboszcz parafii polskokatolickiej w Kotłowie oraz przewodniczący Kaliskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej,

- o. Ryszard Paweł Kozłowski – franciszkanin pochodzący z rzymskokatolickiej parafii w Starej Sobótce, który wygłosił homilię.

- ks. Szymon Czembor – proboszcz parafii ewangelicko-augsburskich w Płocku, Kutnie i Łowiczu,

- ks. Michał Koktysz z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Ponadto swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Łęczyckim Wojciechem Zdziarskim i Burmistrz Krośniewic Julianną Barbarą Herman, reprezentanci lokalnych środowisk kultury i strażackie poczty sztandarowe.

O. Ryszard Kozłowski w homilii odniósł się do lokalnej wspólnoty, która jest przykładem oddolnego ekumenizmu, gdzie przy jednym stole siadają wyznawcy różnych Kościołów. Wskazał on na ewangeliczny przykład uzdrowienia ślepego jako zachętę do odrzucenia uprzedzeń – duchowej ślepoty – na rzecz otwartości, pojednania, wzajemnego szacunku i współpracy.

Po nabożeństwie w sali OSP w Starej Sobótce odbył się koncert kolęd w wykonaniu: chóru A’Cappella z Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Krośniewicach pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej, zespołu folklorystycznego „Ługowianki” wraz z Duetem Wioletty i Mariusza z Łodzi. Pomiędzy kolędami przedstawiciele Kościołów opowiadali o swoich wyznaniach.

Z racji przypadających 23 stycznia urodzin Kapłana Felicjana wszyscy obecni zaśpiewali Czcigodnemu Jubilatowi gromkie „Sto lat”. Remiza w Starej Sobótce wypełniła się po brzegi szanownymi gośćmi, którzy w miłej, świątecznej atmosferze spędzili ten ekumeniczny wieczór.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. W tym roku hasłem przewodnim jest zdanie z Księgi Wyjścia: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Tegoroczne materiały przygotowali chrześcijanie z Karaibów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE