Reklama

Reklama

Niemal połowa mieszkańców zadowolonych z życia w naszym regionie. Aż 1/3 młodych chce jednak wyjechać

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Niemal połowa mieszkańców zadowolonych z życia w naszym regionie. Aż 1/3 młodych chce jednak wyjechać - Zdjęcie główne

Niemal połowa mieszkańców zadowolonych z życia w łódzkim | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Firma Nexera wraz z agencją GfK przeprowadzili badanie sprawdzające poziom zadowolenia z życia w regionie łódzkim. Pytali m.in. o spędzanie wolnego czasu, pracę i prowadzenie własnego biznesu czy naukę. Jak się okazuje 46% respondentów uważa nasz region za atrakcyjny.

Reklama

Aż 1/3 młodych chce wyjechać 

- Badanie pokazało, że 46% respondentów z ziemi łódzkiej uważa swój Region za atrakcyjny pod względem życia ogólnie. Jednocześnie, niemal 1/3 młodych osób chce zmienić miejsce zamieszkania w perspektywie najbliższych trzech lat – mówią przedstawiciele firmy. 

Mimo dość dużej liczby młodych osób planujących zmianę miejsca zamieszkania, aż 40% respondentów uważa łódzkie za atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu. Statystki te wyglądają jeszcze lepiej pod względem życia ogólnie (46%).

Coraz lepiej wykorzystujemy technologię 

Nasz region zdecydowanie wyróżnia się w obszarze korzystania z nowoczesnych technologii. Wyniki badania pokazują, że mieszkańcy łódzkiego zajmują jedną z najwyższych pozycji z czterech badanych przez Nexerę obszarów (Łódzkiego, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur oraz Kujaw z Pomorzem i Mazowszem). 

- Do sieci przeniosła się duża część naszego życia prywatnego oraz rozrywkowego. Według badania #RegionyNEXERY2021 aż 91% mieszkańców Regionu Łódzkiego robi zakupy w internecie, 94% korzysta z e-bankowości, a niewiele mniej, bo 81% załatwia sprawy urzędowe online. Co ciekawe, nawet 46% respondentów nawiązuje znajomości przez internet – najwięcej spośród ankietowanych ze wszystkich obszarów, objętych badaniem […] – mówi Paweł Biarda, członek zarządu Nexery.

Możliwości zawodowe wypadają nieco gorzej 

W porównaniu z możliwościami spędzenia wolnego czasu oraz życiem ogólnie, pozostałe obszary wypadają nieco słabiej – praca w regionie łódzkim jest pozytywnie oceniana przez 29% mieszkańców, a prowadzenie biznesu przez 27%.

Ankietowani bardzo dobrze oceniają jednak coraz lepiej rozwijające się możliwości pracy zdalnej. 

- Lokalizacja przestała być barierą – osoby z mniejszych miejscowości mogą aplikować na stanowiska w dużych miastach, bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania – mówi Paweł Biarda. 

Zwrócono też uwagę na coraz częstsze wykorzystywanie internetu i przenoszenie pracy w firmach do sieci. Aż 38% firm w naszym regionie korzysta z internetu dużo częściej niż przed pandemią. 

 

Jak wynika z badania, niektóre obszary życia wypadają lepiej, inne gorzej. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w porównaniu z dość dużym poziomem zadowolenia z możliwości spędzania wolnego czasu, atrakcji i ciekawych wydarzeń, perspektywy zawodowe i biznesowe wypadają dużo słabiej. 

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE