Reklama

Nowe oblicze Poznańskiej w tym roku?

Opublikowano:
Autor:

Nowe oblicze Poznańskiej w tym roku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Zgodnie z zapisami w budżecie miejskim, w roku bieżącym do realizacji przewidziany został  I etap remontu ul. Poznańskiej. Dotyczy on odcinka od ul Ogrodowej do północnych rogatek miasta.Jednakże, plany remontowe - a dokładnie plany związane z ułożeniem instalacji gazowej na tym właśnie odcinku ulicy Poznanskiej - ma również  Polska Spółka Gazownictwa. Jest to o tyle istotne w tej sprawie, że Instytucja ta nie może na chwilę obecną skonkretyzować czasu realizacji tego zadania. Prawdopodobnie prace rozpoczną się w tym lub przyszłym roku.

- Brak koordynacji obu tych działań niesie za sobą zupełnie niepotrzebne dublowanie w przyszłości prac i pieniędzy. Koniecznym byłoby na przykład zrywanie nawierzchni ulicy, czy chodnika.  Moglibyśmy – i zresztą słusznie – zostać wówczas posądzeni przez społeczeństwo o niegospodarność i brak poszanowanie publicznych pieniędzy. Dlatego,  sprawa jest nadal „otwarta” i merytorycznie analizowana. Z całą pewnością, będziemy robić wszystko, aby realizować zadania inwestycyjne przy jednoczesnym poszanowaniu publicznych finansów - mówi Krzysztofa Łuczak z Referatu Rozwoju i Promocji Miasta.

Ponadto remontowana będzie jedna z ulic na Osiedlu Waliszew. Prawdopodobnie będzie to ulica Norwida. Remontowane będą również inne, a wymagające tego nawierzchnie osiedlowych dróg i parkingów na terenie naszego miasta.

Ze względu na fakt rozwoju działalności przez Inwestora przy ul. Górniczej – ta właśnie droga brana jest pod uwagę jako kolejna do ewentualnej rewitalizacji. Realizacja prac uwarunkowana jest między innymi możliwościami pozyskania dotacji ze źródeł zewnętrznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE