Reklama

Reklama

Nowy plac zabaw w Górkach Pęcławskich

Opublikowano: pon, 2 paź 2017 12:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W piątek 29 września w Górkach Pęcławskich został oficjalnie przekazany w użytkowanie najmłodszym mieszkańcom naszej gminy nowy plac zabaw. Miejsce to powstało w ramach projektu "Tęczowy zakątek - budowa placu zabaw" realizowanego przez grupę nieformalną "Aktywiści - optymiści". Projekt otrzymał otrzymał dofinansowanie w wysokości 6 tys. zł w konkursie Programu Działaj Lokalnie X - 2017, który finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodki Działaj Lokalnie - m.in. przez LGD POLCENTRUM.W realizacji projektu uczestniczyli druhowie z OSP Janków, mieszkańcy sołectw Górki Pęcławskie i Janków-Orądki oraz pomogła Gmina Piątek. W ramach projektu zamontowano zabawki: huśtawkę, bujawkę wahadłową, bujawki sprężynowe oraz dokonano nasadzeń traw i krzewów ozdobnych. Grupa nieformalna postarała się także o nową piaskownicę dla milusińskich.

Reklama

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem i tuż po nim zainstalowane na placu zabawki przeszły prawdziwy sprawdzian i ocenę. Najmłodsi mieszkańcy z radością oddali się zabawie na huśtawkach i bujakach. Uśmiechy na buziach świadczyły, że test wypadł pomyślnie.

To pierwsza tego typu inwestycja w tej części Gminy Piątek, a radość dzieci pokazała, że była to inwestycja bardzo trafna i oczekiwana przez maluchy.

Podczas otwarcia ogłoszono również wyniki konkursu rysunkowego, a laureatom wręczono nagrody. Wszystkie prace były wyjątkowe, dlatego jury bo długiej naradzie przyznało trzy pierwsze miejsca. Nagrody otrzymali: Kacper Mikołajczyk, Pola Skopiak i Szymon Sapiński. Wyróżnienie przyznano Szymonowi Podsiadło.

Wszystkim dzieciom korzystającym z placu zabaw życzymy udanej i bezpiecznej zabawy!!!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.