Reklama

Reklama

Nowy samochód dla OSP w Topoli Królewskiej

Opublikowano: pt, 23 wrz 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Rada Gminy w Łęczycy na początku tego roku zabezpieczyła w budżecie Gminy środki finansowe w kwocie 250 000 złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Topoli Królewskiej na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.W dniu 22 września podczas sesji Rady Gminy w Łęczycy podjęta została decyzja o zwiększeniu środków o dodatkowe 45 000 zł, co łącznie dało kwotę w wysokości 295 000 zł. Przypomnijmy, iż jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ OSP Topola Królewska, od 2001 roku, jest jednostką operacyjno-techniczną należącą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.Niejednokrotnie już druhowie strażacy ratowali życie i mienie naszych mieszkańców. Fakt ten dostrzegła również Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, która w maju poinformowała OSP Topola Królewska o fakcie przyznania środków finansowych w kwocie 100 000 zł na ten cel. Również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dołożył przysłowiowe „trzy grosze” dofinansowując zakup samochodu w kwocie 220 000 złotych.

Reklama

Jednak dopiero w zeszłym tygodniu, po długich staraniach dotarła do Zarządu OSP Topola Królewska radosna i długo wyczekiwana informacja od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie o przyznaniu 150 000 złotych celem zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Środki na zakup samochodu dla OSP Topola Królewska udało się pozyskać w dużej mierze dzięki wsparciu i staraniom Posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego oraz Senatora RP Przemysława Błaszczyka.

Jest to bardzo radosna widomość, gdyż nowy wóz zastąpi dotychczas eksploatowany samochód będący w posiadaniu OSP, a także przyczyni się do sprawniejszego i szybszego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie Gminy Łęczyca i powiatu łęczyckiego. Ponadto znacznie wzrosną możliwości operacyjne podejmowanych działań ratowniczo-gaśniczych poprzez zwiększenie gotowości bojowej, która prowadzić będzie do skuteczniejszego prowadzenia działań z zakresu ochrony ppoż.

Pozyskany samochód pożarniczy z całą pewnością wzmocni mobilność OSP w Topoli Królewskiej oraz podniesie poziom bezpieczeństwa na terenie gminy oraz powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.