Reklama

O bezpieczeństwie na drodze w szkołach

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z łęczyckiej komendy, którzy zajmują się profilaktyką spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu aby rozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.23 listopada mł. asp. Agata Bierzyńska spotkała się z uczniami najmłodszych klas w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej. Policjantka rozmawiała z dziećmi o różnych aspektach bezpieczeństwa jednak najwięcej czasu poświęciła bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg, szybko zapadający zmrok, śliska nawierzchnia i pieszy poruszający się niewłaściwą stroną drogi bez elementów odblaskowych często prowadzą do tragedii. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi z którymi rozmawiają jak bezpiecznie poruszać się po drogach, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się na drodze oraz w jaki sposób ich skutecznie unikać. Dla poprawy bezpieczeństwa rozdają elementy odblaskowe.

Spotkanie o podobnej tematyce w ostatnich dniach przeprowadził w szkole w Siedlcu asp. Krzysztof Szewczyk. Dzieci dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie podróżować samochodem i oczywiście dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE