Reklama

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Piątku

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W środę 11 listopada w Piątku, podobnie jak w całej Polsce uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Święto rozpoczęło się przemarszem uczestników - delegacji szkół, zakładów pracy, władz samorządowych i mieszkańców z Rynku do kościoła parafialnego p.w. Św. Trójcy, gdzie  Ks. Dziekan Stanisław Poniatowski odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny.Po nabożeństwie poczty sztandarowe na czele z orkiestrą OSP Piątek oraz uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik przy ul. Łowickiej, gdzie złożono wiązanki, kwiaty i zapalono znicze.

Kolejna część obchodów święta 97. rocznicy odzyskania niepodległości miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II zaprezentowały program artystyczny pt. „Kiedy myślę Ojczyzna...”.

Przedstawienie rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Po nim nastąpiła część artystyczna, w której wierszem i pieśnią patriotyczną oraz tańcem dzieci przedstawiły drogę walk o odzyskanie niepodległości. Ciekawa scenografia, odświętne stroje oraz biało-czerwone kotyliony dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Montaż słowno-muzyczny został odebrany przez zebranych gości entuzjastycznie, czego dowodem były gromkie brawa i konieczność wykonania przez małych artystów bisu. Po uroczystości przedszkolaki oraz wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali w barwnym pochodzie na Rynek, gdzie przy Geometrycznym Środku Polski odbył się happening przygotowany przez Przedszkole oraz Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic.

Akcję zakończyło wypuszczanie w niebo 100 białych i czerwonych balonów. Ostatnim akcentem Narodowego Święta Niepodległości w Piątku była wizyta kolarzy Klubu Kolarskiego z Łowicza.

Piątek znalazł się na 100 kilometrze trasy, którą cykliści pokonywali w ramach akcji 1918 km w Święto Niepodległości. Kolarze podjęci zostali gorącą kawą i herbatą oraz słodkim poczęstunkiem w Urzędzie Gminy, skąd po chwili odpoczynku i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przy Geometrycznym Środku Polski wyruszyli w dalszą trasę. W imieniu organizatorów uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Piątku składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również mieszkańcom za wywieszenie w dniu 11 listopada flag narodowych przed domami.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE