Reklama

Odnowią Park Miejski?

Opublikowano:
Autor:

Odnowią Park Miejski? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Park Miejski czeka rewaloryzacja? Już za kilka dni dowiemy się, czy Urząd Miasta otrzyma dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wniosek został złożony jeszcze w marcu, a kwota dofinansowania miałaby wynieść ponad 1,3 mln złotych.Urząd ma już gotowy projekt, który mógłby zostać zrealizowany, gdyby WFOŚiGW pieniądze przyznał.- Zmodernizowana zostałaby zarówno infrastruktura komunikacyjna w parku, jak i mała architektura - mówi Rafał Koperkiewicz, kierownik referatu rozwoju i promocji miasta.

- Projekt obejmuje rewaloryzację terenów zielonych. Prace porządkowe i rozbiórkowe polegałyby na wykonaniu wycinki oraz cięć pielęgnacyjnych części drzew. Zmodernizowany zostałby również ciek wodny fosy. Teren Parku Miejskiego w Łęczycy stanowi miejsce wypoczynku i rekreacji dla osób w różnym przedziale wiekowym. Miejsce to cieszy się rosnącym zainteresowaniem jako obszar do wzmocnienia nie tylko psychicznego, ale również fizycznego (rekreacja, sport) i zostałby wzbogacony jeszcze o jedną funkcję, a mianowicie edukacyjną (dydaktyczną). Dodatkowo pojawiłby się fitness park oraz boisko do gry w boule (bule) - wylicza R. Koperkiewicz.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku prace w Parku Miejskim rozpocząć miałyby się w styczniu 2015, a zakończyć w listopadzie 2016 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE