Reklama

Odpowiedzą za włamania do piwnic

Opublikowano:
Autor:

Odpowiedzą za włamania do piwnic - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do kilkunastu piwnic na terenie miasta. Straty wyceniono na blisko 12 tys. zł. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat więzienia. O losie dwójki zatrzymanych, z uwagi na ich wiek, zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci z łęczyckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej pracowali nad sprawami włamań do piwnic, garażu i mieszkania.

Doszło do nich na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku na terenie miasta. Podczas oględzin kolejnych miejsc policjanci ustalili, że sprawcy przeważnie włamywali się urywając kłódki zabezpieczające drzwi. Ich łupem padały głównie elektronarzędzia oraz sprzęt wędkarski.

Kryminalni analizując zgromadzony materiał dowodowy wytypowali trzech mężczyzn w wieku od 15 do 18 lat, których podejrzewali o dokonanie przestępstw. Jako pierwszy został zatrzymany 18-latek. Funkcjonariusze przedstawili mu 13 zarzutów, głównie dotyczyły kradzieży z włamaniem do piwnic usytuowanych na terenie miasta Łęczyca. 18-latek jest podejrzany również o zniszczenie tablicy informacyjnej w Parku Miejskim w Łęczycy.

Zatrzymanemu 16-latkowi policjanci ogłosili 12 czynów karalnych za kradzieże z włamaniem do piwnic. Policjanci ustalili, że najmłodszy z przestępczego tria wraz z kompanami pięciokrotnie włamywał się do piwnic. Nieletni ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE