Reklama

OFICJALNIE – Andrzej Rokicki złożył rezygnację. W Łęczycy będzie komisarz!

Opublikowano:
Autor:

OFICJALNIE – Andrzej Rokicki złożył rezygnację. W Łęczycy będzie komisarz! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W godzinach porannych informowaliśmy o tym, że zastępca burmistrza Andrzej Rokicki poprzez rozmowę telefoniczną z przewodniczącym Pawłem Kuleszą potwierdził to, że złoży rezygnację z pełnionej funkcji. Teraz możemy napisać, że jest to oficjalne, ponieważ do Urzędu Miasta wpłynęło pismo podpisane przez Andrzeja Rokickiego, informujące o rezygnacji. Według treści, jakie do nas docierają, kierowca magistratu pojechał do Łowicza po byłego już zastępcę burmistrza, a wrócił jedynie z jego rezygnacją. Przewodniczący Paweł Kulesza wyjaśnia dalsze procedury i mówi, że do miasta zostanie wprowadzony komisarz. - Dalsze kroki związane z rezygnacją pana Andrzeja Rokickiego zastępcę burmistrza miasta Łęczyca są następujące. Obowiązkiem moim jest zgodnie z ustawą o samorządzie, w ciągu 48 godzin zawiadomić wojewodę łódzkiego o tym, że złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Konsekwencją tego jest, że pan wojewoda na wniosek premiera będzie powoływał komisarza.

Na stronie Urzędu Miejskiego pojawiło się również oświadczenie podpisane przez Andrzeja Rokickiego, w którym wyjaśnia swoją decyzję. Jak argumentuje, winna temu jest... rada.

- Głównym powodem rezygnacji jest narastający konflikt z Radą Miejską w Łeczycy. Sytuacja w łęczyckim samorządzie miejskim, pomimo wielu podejmowanych przeze mnie prób, nie rokuje poprawy ze względu na postawę łęczyckich radnych. W mojej ocenie brak jest realnej szansy na unormowanie tej ważnej dla samorządu relacji, co skutecznie przekreśla lub mocno ogranicza wszelkie starania o rozwój miasta - czytamy.

Na koniec oświadczenia były zastępca dziękuje instytucjom i pracownikom za ciepłe przyjęcie i współpracę.

Co ciekawe, wniosek klubu radnych „Dla Łęczycy” o przeprowadzenie referendum w celu odwołania burmistrza Krzysztofa Lipińskiego wciąż pozostaje ważny. Sprawa dotyczy również innych potencjalnych wniosków – przypomnijmy, że trwa przerwa w sesji absolutoryjnej, gdzie radni mieli głosować nad nieudzieleniem absolutorium, co w konsekwencji również może prowadzić do złożenia wniosku o referendum. Może to również zrobić komitet referendalny utworzony przez mieszkańców. 

Przewodniczący Paweł Kulesza powiedział również, że przerwa w obradach potrwa najprawdopodobniej do następnego tygodnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE