Reklama

Reklama

Ogień w szkole, czyli efektowne ćwiczenia strażaków!

Opublikowano: 12 listopada 2015 08:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 9 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze Św. Małgorzaty zostały przeprowadzone ćwiczenia zgrywające pod kryptonimem „SZKOŁA 2015”.Scenariusz ćwiczeń wyglądał następująco: podczas prac remontowych prowadzonych w kotłowni budynku szkoły dochodzi do rozszczelnienia i zapalenia się wyciekającego oleju opałowego. Pracownik wykonujący prace remontowe przystępuje do gaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym. Próba gaszenia kończy się niepowodzeniem, pracownik ulega poparzeniu i ucieka z kotłowni.

Reklama

Informuje dyrektora szkoły o zaistniałej sytuacji. Dyrektor zarządza ewakuacje placówki i powiadamia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy.  Na miejsce pożaru docierają pierwsze zastępy straży pożarnej, które udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poparzonej oraz podejmują działania gaśnicze. Kierujący Działaniami Ratowniczymi po zakończonej ewakuacji otrzymuje informacje, że jeden uczeń zagubił się.

Zastępy przystąpiły do poszukiwań. Po chwili chłopiec zostaje odnaleziony i ewakuowany. Strażacy po udzieleniu pomocy medycznej przekazali rannego ucznia oraz pracownika kotłowni przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.  Po zakończeniu działań gaśniczych przewietrzono, oddymiono pomieszczenia i ponownie przeszukano budynek szkoły w celu wyeliminowania kolejnych osób poszkodowanych. KDR przekazał teren działań właścicielowi i podjął decyzję o zakończeniu działań ratowniczo – gaśniczych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.