Reklama

Ogromny pożar kurnika i podtrucie czadem - czterogodzinna akcja strażaków

Opublikowano:
Autor:

Ogromny pożar kurnika i podtrucie czadem - czterogodzinna akcja strażaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Właściciele budynku gospodarczego w Gledzianowie przekonali się dzisiaj o niszczycielskiej sile ognia. Płomienie strawiły znaczą część budynku i sprzęt. Na stratach materialnych się nie skończyło, bowiem jedna z osób została podtruta tlenkiem węgla. Strażacy aż cztery godziny walczyli na miejscu z żywiołem.

Zgłoszenie dotyczące pożaru wpłynęło do KP PSP w Łęczycy po godzinie 9:00. W miejscowości Gledzianów (gm. Witonia) podczas prac w kurniku ściółka zajęła się ogniem. W wyniku tego powstał pożar o wielkości 900 mkw. Ogień strawił wyposażenie, a także ściany budynku gospodarczego. Strażacy prowadzili na miejscu działania gaśnicze przez ponad 4 godziny.

- Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów: 2 jednostki JRG Łęczyca, JRG Kutno, OSP Witonia, OSP Daszyna, OSP Gledzianówek. Pożar udało się ugasić, lecz w jego wyniku właściciele ponieśli straty materialne, których jeszcze nie oszacowano. Jeden z nich doznał lekkiego podtrucia tlenkiem węgla - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP Łęczyca.

Na miejscu pojawił się również Zespół Ratownictwa Medycznego, który został wezwany do podtrutego czadem mężczyzny. Wcześniej jednak pierwszej pomocy udzielili mu strażacy. Jego stan uległ poprawie i obyło się bez wizyty w szpitalu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE