Reklama

Okiem Kucharza: Sto lat i jeden dzień dłużej

Opublikowano:
Autor:

Okiem Kucharza: Sto lat i jeden dzień dłużej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Pff… Nie będę ukrywał – moja baza informacyjna została troszeczkę zaniedbana i wydarzenia z zeszłego tygodnia mi umknęły. Ciężko się odnieść do czegoś o czym się nie ma pojęcia, dlatego mogę dzisiaj trochę skakać z tematami.Więc, jakby tak chronologicznie zacząć…. Sto lat! Spóźnione, ale szczere. Mam na myśli życzenia „urodzinowe”, bo przecież naszym samorządowcom stuknął już roczek, a że zdrowie zawsze w cenie, to życzę przede wszystkim zdrowia.Z tej okazji urodzinowej, w minionym tygodniu opublikowaliśmy swoiste kalendarium, które poniekąd podsumowywało dotychczasowe osiągnięcia.Uważam, że na to kalendarium można różnie patrzeć, bo krytycy znajdą powody do krytyki, natomiast obrońcy, powody do obrony.

Coś, na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę to to, że nasz samorząd wykonał naprawdę poważną robotę, w celu powiększenia strefy. To się chwali i tego się nie odbierze. To, jak ważna jest strefa dla Łęczycy, wszyscy wiedzą.

Owszem, malkontenci mogą mówić, że to i tak za mało, że na efekty trzeba będzie czekać, ale oddajmy Cezarowi, co cesarskie. Jeśli jednym wydarzeniem trzeba by było podsumować ten rok, to z pewnością będzie to wykupienie terenów pod inwestycję.

Inną pozytywną sprawą jest to, że podatki na rok 2016 nie wzrosną, co jest również pozytywne, ponieważ nie znam osoby, która lubi płacić podatki. Tym bardziej wysokie podatki.

***

Kolejnym oryginalnym pomysłem jest bez wątpienia lodowisko. Sam wielkim fanem łyżew nie jestem, ale trzeba przyznać, że koncepcja jest bardzo dobra.

Zimą zamek nie cieszy się taką popularnością, jak latem, więc turyści na tym nie ucierpią. Poza tym, samo w sobie, jak to brzmi – lodowisko na zamku. Dla mnie spoko.

Wiem, że w kuluarach debatowało się o tym, aby w wakacje na dziedzińcu zrobić boisko do siatkówki, co również brzmi ciekawie. Summa summarum, zmierzam do tego, że pod kątem rozrywki i zorganizowania czegoś dla mieszkańców, ten samorząd naprawdę stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE