Reklama

Oliwer Miśkiewicz liderem cyklu Tenis 10 „O Puchar Agnieszki Radwańskiej”

Opublikowano:
Autor:

Oliwer Miśkiewicz liderem cyklu Tenis 10 „O Puchar Agnieszki Radwańskiej” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Powoli po niemal całorocznych zmaganiach na dwóch najnowocześniejszych obiektach wielkopolski, w Poznaniu oraz w pobliskim Puszczykowie, dobiegają końca zmagania młodych adeptów spod znaku Tenis 10, programu PZT oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.Ogólnopolski cykl turniejów Tenis 10, któremu patronuje 3-cia rakieta świata - Agnieszka Radwańska, jest w tym roku największym przedsięwzięciem dla tenisistów w Polsce. Cykl składa się z 11 comiesięcznych turniejów granych na przemian w Poznaniu i Puszczykowie.

Łączna pula nagród przewidziana dla najlepszych w całej serii to 40 000 zł. O końcowym zwycięstwie zadecyduje suma zdobytych punktów w każdym z turniejów. Wtedy to właśnie podczas ostatniej imprezy w grudniu 2016 nastąpi podsumowanie i rozdanie nagród dla najlepszych dzieci grających w grupach wiekowych: do 7-8-9-10 lat.

Trenerzy wielokrotnie mieli przyjemność pochwalić się sukcesami asa atutowego - ucznia IIIc z SP-3. Oliwer Miśkiewicz praktycznie od samego początku cyklu z turnieju na turniej stawał się prawdziwym liderem, najtrudniejszej i najbardziej licznej kategorii czerwonej, czyli dla dzieci do lat 8.

Wygrywał turniej za turniejem i jedynie 2-3-krotnie zajmował „tylko” II miejsca. Do października był samodzielnym, niekwestionowanym królem 8-latków na ok. 70 dzieci przyjeżdżających do Poznania z całej Polski. Niestety zdarzył się sportowy pech. Nasz „młody mistrz” podczas gry w piłkę nożną doznał złamania prawej,  jego tenisowej, fantastycznej ręki i październikowy turniej „spłynął” mu ze łzami koło nosa.

W tym czasie jego najgroźniejsza rywalka Oliwia Sybicka,  która co miesiąc wraz z rodzicami pokonuje trasę ponad 1000 km z dalekiego Rzeszowa wygrywa i zmniejsza dystans do Oliwera. Po 4 tygodniach gips zostaje zdjęty, ale wiadomo rehabilitacja wymaga czasu. Oliwer, aby obronić fotel lidera musiał zagrać w listopadowym, przedostatnim turnieju… lewą ręką,  aby „uciułać” nieco punktów co powinno mu pozwolić już w grudniu wygrać cały cykl.

- Przyznam szczerze, że jechaliśmy do Poznania z duszą na ramieniu, czy nasz misterny plan powiedzie się. Co prawda wszystkie nasze dzieciaki trenują i grają zarówno lewą jak i prawą ręką, ale grać w zawodach na punkty to zupełnie inna bajka. Spróbujmy wszyscy wziąć długopis i napisać kilka zdań „nie swoją” lewą ręką, a co dopiero grać rakietą tenisową. Powiem krótko, udało się i było fantastycznie. Nasz Oli przeszedł przez eliminacje jak burza, wygrywając kolejne mecze i tylko czasami musiał przełożyć rakietkę do swojej zabójczej-tenisowej prawej łapki. Dopiero w finale imprezy musiał niestety uznać wyższość wspomnianej wcześniej rzeszowianki Oliwii Sybickiej. Była oczywiście sportowa złość, ale tak to już jest i dobrze to wróży na przyszłość. Oliwer wykonał 300% normy i utrzymał bezpieczną przewagę w rankingu, który zamieszczamy. Po tym wydarzeniu jako  trener mam dużą rozterkę, czy np.  nie przestawić Oliwera na lewą rękę, gdyż niektóre techniki tenisowe wykonuje lepiej lewą, niż prawą. Dla przykładu Rafael Nadal, jeden z najlepszych zawodników w dziejach tenisa, będąc praworęcznym, został celowo w dzieciństwie przestawiony na leworęczność, co uważane jest za wielki tenisowy atut - mówi Grzegorz Jasiński.

Aktualnie po 10 imprezach Oliwer jest zdecydowanym liderem kategorii czerwonej 8-latków, ale mamy jeszcze dwie młodsze dziewczynki: 6-letnia Nadia Jasińska z SP-4 zajmuje 11 miejsce, a Oliwia Gibowska 50 na ok. 70 sklasyfikowanych dzieci z całej Polski.

Już wkrótce w grudniu turniej finałowy na którym ma się pojawić patronka Agnieszka Radwańska, która wspólnie ze swoim zespołem oraz Firmą Lexus Polska, wręczy najlepszym młodym tenisistom główne trofea cyklu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE