Reklama

Osiągnięcia OSP Siedlec i MDP Leźnica Mała

Opublikowano:
Autor:

Osiągnięcia OSP Siedlec i MDP Leźnica Mała - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś odbyła się sesja Rady Gminy w Łęczycy, na której zagościł Jan Jóźwiak, prezes OSP Siedlec. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu reprezentowała gminę na Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych w Moszczenicy. - Reprezentowaliśmy gminę, a sprzęt ufundowany przez gminę pomógł nam godnie to uczynić. Koszt tego sprzętu wynosił 4 358 złotych. W skład wchodziły pasy bojowe, buty, węże, klucze. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni- mówił prezes.Po wygranych zawodach powiatowych, OSP została powołana na wojewódzkie, które odbyły się w Moszczenicy. W zabawie brały udział 23 drużyny męskie. OSP Siedlec zajęli miejsce 16, gdzie wliczono jednostce 5 punktów karnych. W temacie swój głos oddał radny Krzysztof Królak, który przypomniał o osiągnięciach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Leźnicy Małej. 

- Panie prezesie, 16 miejsce musi zadowalać, bo tak jest. Jednak trening czyni mistrza. Myślę, że zajęte miejsce byłoby wyższe i były na to warunki. W waszym kierunku było rzucone 5 tysięcy złotych, byście zrobili swoje. Nie jestem osobą, która lubi się chwalić, ale Młodzieżowa Drużyna Sportowo - Pożarnicza z Leźnicy Małej z 14 miejsca ogólnej klasyfikacji w tym roku zajęła miejsce 5. To jest chwała o której się nie mówi. To jest dla tych dzieciaczków trochę żenujące - stwierdza radny Królak. 

Krzysztof Królak opowiedział również, że dzieci z MDP Leźnica Mała sprzedały kalendarze i kupiły 20 kompletnych mundurów.

- To jest chwała. Ja dzięki nim zostałem możnaby powiedzieć piątym strażakiem w województwie i cieszy mnie ten fakt. Powtarzam zatem - trening czyni mistrza - podkreśla radny.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć OSP Siedlec i MDP Leźnica Mała.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE