Reklama

Oświadczenie sekretarz Ewy Lewińskiej ws. udzielonych upoważnień

Opublikowano:
Autor:

Oświadczenie sekretarz Ewy Lewińskiej ws. udzielonych upoważnień - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wrócił temat uprawnień sekretarz Ewy Lewińskiej. Przypomnijmy, że pierwsze zgrzyty pojawiły się podczas sesji absolutoryjnej, która została przerwana na wniosek przewodniczącego Pawła Kuleszy. Jak tłumaczył wówczas przewodniczący były obawy co do uprawnień sekretarz Ewy Lewińskiej. Sama zainteresowana za pośrednictwem strony Urzędu Miejskiego opublikowała krótkie oświadczenie, w ktorym odnosi się do tego. Dodatkowo, w załączonym pliku można pobrać pismo z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego zaadresowanego do przewodniczącego Pawła Kuleszy, w którym instytucja wyjaśnia, że nie widzi "podstaw prawnych do kwestionowania ważności przedłożonego upoważnienia".Poniżej treść oświadczenia Ewy Lewińskiej (pisownia oryginalna):

"Szanowi Łęczycanie

W ostatnim czasie rozpowszechniana była w przestrzeni publicznej nieprawdziwa informacja, z której wynikało, że podejmowane przeze mnie czynności w ramach udzielonego mi upoważnienia Zarządzeniem Nr 120.95.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca w dniu 6 czerwca 2017r., nie mają umocowania prawnego i budzą wątpliwości. 

Z powodu tych wątpliwości Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęczycy przerwał w dniu 22 czerwca 2017r. Sesję Rady Miejskiej, wystąpił do Wojewody Łódzkiego o zajęcie stanowiska w przedmiocie możliwości podpisywania i wniesienia pod obrady Rady Miejskiej w Łęczycy projektów uchwał przez Sekretarza Miasta - Ewę Lewińską. 

Działania te, pomimo już niełatwej sytuacji w jakiej znalazł się organ wykonawczy, wprowadziły dodatkowy niepokój i zdezorientowanie wśród mieszkańców. 

W dniu 7 lipca br. Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi zajął w tej sprawie stanowisko, z którego wynika, że brak jest podstaw prawnych do kwestionowania ważności upoważnienia Sekretarza Miasta wydanego przez Zastępcę Burmistrza Miasta Łęczyca Zarządzeniem Nr 120.95.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 6 czerwca 2017r. w sprawie upoważnienia Sekretarza Miasta Łęczyca do załatwiania spraw z zakresu administracji publicznej, włącznie z prawem do wydawania decyzji administracyjnych, składania oświadczeń woli oraz prowadzenia spraw Gminy Miasto Łęczyca. Ponadto podniesiono w piśmie, że nie można mieć wątpliwości, że upoważnienie nie wyklucza składania projektów uchwał pod obrady Rady Miejskiej w Łęczycy. 

Poniżej prezentuję pełną treść stanowiska ŁUW w Łodzi z dnia 7 lipca 2017r., pismo NR PNIK-I.4131.575.2017. 

Z wyrazami szacunku
Ewa Lewińska 
Sekretarz Miasta Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE