Otwarte Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce w Łęczycy

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W bardzo dobrej obsadzie odbyły się tradycyjnie rozgrywane w grudniu Halowe Mistrzostwa Gimnazjum w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowało około 120 zawodników, w tym czterdziestoosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych z Aleksandrowa Łódzkiego. Poziom sportowy był najwyższy w historii tej imprezy gdyż zaprezentowała się ścisła czołówka młodzików województwa łódzkiego, w tym wielu medalistów Mistrzostw Polski.

Zmagania młodych lekkoatletów odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy pierwsze gimnazjum (grupa młodsza) i klasy drugie i trzecie (grupa starsza). Kilku uczestników wykazało dużą wszechstronność zdobywając medale w dwóch konkurencjach.

Na szczególne słowa uznania zasłużyła sobie Martyna Tomes, która zwyciężyła osiągając świetne rezultaty w biegu na 35 m przez płotki i skoku w dal. Złoty medal w biegu na 600 m zdobyła Nejman Julia. Zajęła także trzecie miejsce w skoku w dal. Srebrne medale w biegu na 35 m przez płotki i 35 m płaskie przypadły w udziale Annie Andrysiak. Bardzo dobrze zaprezentował się uczeń Gimnazjum w Grabowie, zdobywając tytuł mistrzowski w biegu płotkarski i srebrny medal w biegu płaskim 35 m. Szymon Kłosiński (Daszyna) był najlepszy w pchnięciu kulą i trzeci w biegu na 10000 m. Jakub Staniszewski zajął dwa drugie miejsca (35 m przez płotki i 35 m). W grupie młodszej wysoką formę zaprezentowała Zuzanna Kowalska, zwyciężając w skoku w dal i zajmując drugie miejsce w biegu na 35 m przez płotki. Nikodem Szewczyk z Aleksandrowa zdobył dwa tytuły w grupie młodszej (35 m przez płotki i 35 m).