Reklama

Paliwo tanieje, więc u nas będzie... droższe. Sprawdź o ile skoczą ceny

Opublikowano:
Autor:

Paliwo tanieje, więc u nas będzie... droższe. Sprawdź o ile skoczą ceny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Sinusoida – tym słowem można opisać to, co dzieje się na polskim rynku paliw. Od jakiegoś czasu kierowców cieszą względnie niskie cyfry na szyldach stacji benzynowych. Wkrótce wszystko może jednak ulec zmianie.W naszym kraju notujemy najniższą cenę paliwa od sierpnia ubiegłego roku. Pojawia się jednak przypuszczenie, że sytuacja może wkrótce ulec zmianie. Rosnące koszty sprzedaży hurtowej, mogą mieć wpływ na detaliczną. Mimo, iż na całym świecie ceny paliw spadają, w Polsce możemy doczekać się sytuacji odwrotnej.

W niektórych regionach możemy spodziewać się wzrostu o nawet 25gr./l. Przy tankowaniu 40 l benzyny zapłacimy zatem o 10 zł więcej. Podwyżka dotyczy również oleju napędowego i gazu. Pierwsze, niewielkie zwyżki mogliśmy zauważyć w ostatnim tygodniu czerwca.

Z jakich przyczyn wzrosną ceny? Rząd szykuje podwyżkę opłaty paliwowej. Zysk dla państwa może przekroczyć 5 mld złotych. Chce w ten sposób zniwelować dziurę w budżecie Krajowego Funduszu Drogowego. Część tych pieniędzy zostanie przeznaczone na sfinansowanie napraw lokalnych dróg.

Pamiętajmy, że wzrost cen paliw oznacza również wzrost kosztów transportu, a zarazem i produktów. W związku z tym możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości wyższych kosztów życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE