Reklama

Państwowa Szkoła Muzyczna w Łęczycy ogłasza nabór uczniów na rok 2015/2016

Opublikowano:
Autor:

Państwowa Szkoła Muzyczna w Łęczycy ogłasza nabór uczniów na rok 2015/2016 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Łęczycy liczy już sobie 28 lat. Została założona w 1987 roku jako szkoła filialna Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Kutnie. Organem prowadzącym szkołę jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szkoła Muzyczna w Łęczycy posiada dwa cykle kształcenia: 6 – letni i 4 – letni , prowadzi kształcenie w specjalnościach: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet poprzeczny, klarnet, trąbka, perkusja.Każdego roku do szkoły uczęszcza ponad 100 uczniów, a w ciągu naszej 28-letniej historii blisko 270 absolwentów otrzymało dyplom ukończenia I-go stopnia, a tym samym możliwość kontynuacji nauki w stopniu wyższym.

Szkoła pochwalić się może aktywną współpracą z samorządami terytorialnymi i od wielu lat wpisuje się w kulturalny krajobraz miasta. Prowadzimy ożywioną działalność artystyczną w regionie, biorąc udział w ważnych wydarzeniach kulturalnych (Hubertus Łęczycki, Dzień Dziecka, Majówki, Przegląd Kolęd i Pastorałek, Festiwal Młodych Talentów, organizujemy Koncerty na Zamku, konkursy zespołów kameralnych, współpracujemy z TPD, Fundacją Prym, Muzeum na Zamku, Domem Kultury oraz lokalnymi placówkami szkolnymi i wychowawczymi) oraz konkursach i przeglądach o randze regionalnej, międzywojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej (nasza uczennica była laureatką Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Mazowszu).

Organizujemy duże koncerty w mieście m.in.: „Karnawał w Rio”, „Gorąca Samba w Łęczycy”, czy planowany na 26.maja tego roku „Muzyka z ekranów TV”.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w Państwowej Szkole Muzycznej do wzięcia udziału w rekrutacjach, które będą się odbywać w terminie od 11 maja 2015 do 2 czerwca 2015 w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach od 15:00 do 19:00 w budynku szkoły przy ul. Kaliskiej 46. Badaniem predyspozycji i umiejętności będą objęte dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia. Istnieje również możliwość przyjęcia dziecka, które ukończyło 5 lat w danym roku kalendarzowym - w takim przypadku należy dołączyć pozytywną opinią z poradni psychologiczno-pedagogicznej o psychofizycznej dojrzałości dziecka do podjęcia nauki szkolnej.

Ogłaszamy nabór na naukę gry na następujących instrumentach: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet poprzeczny, klarnet, trąbka, perkusja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE