Reklama

Parking przy szpitalu jest płatny. „Apteka nie jest wyjątkiem”

Opublikowano:
Autor:

Parking przy szpitalu jest płatny. „Apteka nie jest wyjątkiem” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Spora dezinformacja zapanowała wśród mieszkańców w sprawie płatności za parking przy łęczyckim szpitalu. Uliczna plotka głosiła, że osoby korzystające z całodobowej apteki, wjeżdżające na teren szpitala, nie muszą uiszczać opłaty, co powodowało serię niedomówień. Sytuacja z parkowaniem na terenie szpitala wygląda tak, że płacą wszyscy. Opłata wynosi 3 zł bez ograniczeń czasowych.Wyjaśnia to dyrektor szpitala Andrzej Pietruszka, który wymienia sytuacje, które zaliczają się do wyjątków, np. pracownicy lub osoby rehabilitujące się w placówce. 

 - Wszyscy, którzy wjeżdżają i nie mają odpowiednich uprawnień płacą. Pracownicy ZOZ-u oraz apteki mogą wykupić karty wstępu. Pracownicy wykupują karty odpowiedniego koloru, na dany rok, na wypadek zmiany portiera, aby się potem nie tłumaczyć. Natomiast w sytuacjach innych, szczególnych, jak w przypadku długiej rehabilitacji, również wystawiamy taką kartę wjazdową. Pozostali, którzy wjeżdżają na teren szpitala, po prostu płacą 3 złote, parkowanie jest bez ograniczenia czasowego. 

Dyrektor dodaje także, jak należy zachować się w przypadku, gdy wjazd samochodem na teren szpitala jest pilny.

- W przypadku pacjentów, którzy wjeżdżają po usługę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i jeśli tak powiedzą, po czym pokażą dowód, że byli, wówczas nie płacą. Pacjent na SOR-ze jest w sytuacji zagrożenia życia, jest to wtedy nasz pacjent i nic takiego nie obowiązuje. 

Andrzej Pietruszka na koniec ucina spekulacje i podkreśla, że poza wyżej wymienionymi wyjątkami, należy za parkowanie zapłacić. 

- Jeśli chodzi o planowane przyjazdy, odwiedziny i tym podobne to opłata obowiązuje. Apteka nie jest wyjątkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE