Reklama

Reklama

Patrycja Jóźwik laureatką Konkursu Wojewódzkiego!

Opublikowano: pt, 9 cze 2017 11:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Patrycja Jóźwik uczennica ZPEWiR w Stemplewie laureatką Konkursu Wojewódzkiego o Nagrodę Specjalną Łódzkiego Kuratora Oświaty im. Marii Konopnickiej dla uczniów szkół województwa łódzkiegoW dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka tj. 1 czerwca 2016 r. uczennica naszej placówki - Patrycja Jóźwik - odebrała nagrodę z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty pana Grzegorza Wierzchowskiego oraz pani wizytator Teresy Lasoty, jako laureatka Konkursu Wojewódzkiego o Nagrodę Specjalną Łódzkiego Kuratora Oświaty im. Marii Konopnickiej dla uczniów szkół województwa łódzkiego. Ceremonia miała miejsce w Łodzi, pod pomnikiem Pękniętego Serca, podczas uroczystości upamiętniającej dzieci z obozu zagłady przy ul. Przemysłowej. W tej uroczystej chwili towarzyszyła Patrycji dyrekcja Zespołu, delegacja nauczycieli i pracowników, a także koledzy i koleżanki z SOSW i MOS w Stemplewie.

Reklama

Jesteśmy niezwykle dumni z tak dużego sukcesu naszej wychowanki. Jak zakładały warunki konkursu uczestnikami mogli być uczniowie wszystkich typów i rodzajów szkół z województwa łódzkiego. Z wielu zgłoszeń Komisja Konkursowa powołana zarządzeniem Łódzkiego Kuratora Oświaty w tym roku wyłoniła 2 laureatów, oraz przyznała 5 wyróżnień. Osoby nagrodzone to takie, które przede wszystkim swoim zachowaniem, działalnością, postawami promują pozytywne wzorce, propagują postawy godne młodego Polaka, działają w obszarze wolontariatu, współpracują z organizacjami i stowarzyszeniami. Patrycja od czasu podjęcia kształcenia w ZSZ w Stemplewie urzeczywistnia te ideały. Jest osobą pomocną, zaangażowaną w liczne przedsięwzięcia w palcówce i poza nią. Każdego dnia ofiaruje czas, energię, pracę, a przede wszystkim uśmiech kolegom, koleżankom, pracownikom ZPEWiR w Stemplewie. Swoją pracą wspiera szereg imprez organizowanych w placówce i poza nią, pomagając w przygotowaniu posiłków, obsłudze gości, pracach porządkowych. Jest to często trud podejmowany przez nią nie tylko w ramach praktyk zawodowych, ale również w wolnym czasie. Patrycja zawsze bardzo chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych tj. „Zbieram, odkręcam, pomagam”, „Góra grosza”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Ponadto jest członkiem Samorządu Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Stemplewie - aktywnie działa na rzecz wszystkich wychowanków, współorganizuje przedsięwzięcia dla społeczności szkolnej, pełni dyżury szkolne, reaguje na przejawy agresji i złego zachowania, staje w obronie słabszych i młodszych. Sama jest przykładem właściwej uczniowskiej postawy. Reprezentuje SOSW w poczcie sztandarowym. Patrycja jest troskliwą koleżanką, dba o dobro innych, a cudze problemy przekłada ponad swoje. Zawsze można liczyć na jej wsparcie. Jest uczennicą pogodną, uśmiechniętą, nieodmawiającą pomocy nauczycielom, innym pracownikom placówki ani swoim kolegom. Jej optymizm jest zaraźliwy i nie sposób przejść obok niej obojętnie. Dla każdego zajdzie czas i dobre słowo. Za swoją pracę Patrycja została uhonorowana tytułem Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2016 Gminy Świnice Warckie.

Cieszymy się, że postawa i działania naszej wychowanki zostały dostrzeżone i uhonorowane tak dużym wyróżnieniem, jakim jest Nagroda Specjalna Łódzkiego Kuratora Oświaty im. Marii Konopnickiej. Jest to dla nas nie tylko powód do dumy, ale także znak, że odziaływania pedagogiczne podejmowane w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie przynoszą tak piękne rezultaty! Jeszcze raz gratulujemy Patrycji życząc jej dalszych sukcesów, optymizmu i niesłabnącego zapału do niesienia pomocy innym.

Dyrekcja ZPEWiR w Stemplewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.