Reklama

Reklama

PKN Orlen postawi 2 tysiące automatów paczkowych. Czy pojawią się też w Łęczycy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: orlenpaczka.pl

PKN Orlen postawi 2 tysiące automatów paczkowych. Czy pojawią się też w Łęczycy? - Zdjęcie główne

PKN Orlen postawi 2 tysiące automatów paczkowych. Czy pojawią się też w Kutnie? | foto orlenpaczka.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności PKN Orlen rzuca wyzwanie prężnie rozwijającemu się InPostowi. Działanie rozpoczęło już 200 automatów paczkowych spod szyldu Orlen Paczka, natomiast docelowo możemy spodziewać się 2 tysięcy takich maszyn. Czy nowe „paczkomaty” zobaczymy wkrótce też w Łęczycy?

Reklama

PKN Orlen powalczy z "paczkomatami" InPostu

Sieć "ORLEN Paczka" oficjalnie rozpoczęła działalność. Koncern uruchomił już pierwsze 200 automatów, do końca roku powstanie ich 500, natomiast do 2022 możemy spodziewać się 2 tysięcy takich maszyn. Szczegóły projektu na konferencji prasowej przedstawił Prezes Zarządu PKN Orlen, Daniel Obajtek. 

- Dostrzegamy ogromną szansę wynikającą z rozwoju e-commerce i zmiany nawyków w dokonywaniu zakupów, dlatego inwestujemy w rozwój usług nadania i odbioru paczek pod marką „ORLEN Paczka”. To ważny projekt biznesowy, który wpisuje się w ujęty w strategii ORLEN2030 rozwój segmentu detalicznego. Oferujemy klientom dostęp do ponad 6 tys. punktów nadań i odbiorów przesyłek, w tym także automatów paczkowych, których liczba systematycznie będzie rosła - mówił Obajtek.

„ORLEN Paczka” – jak działa? 

Jak podkreślano podczas konferencji, automaty będą stawiane w miejscach, do których łatwo dojechać samochodem oraz tych cieszących się dużym natężeniem ruchu. Wszystko po to, żeby trafić do jak największej liczby odbiorców, mogących skorzystać z nowej usługi. 

Do obsługi nadawania i odbierania paczek posłuży aplikacja mobilna dostępna na Androida i iOS. Instalując ją możemy śledzić status przesyłki, bezdotykowo otwierać skrytki w automatach, a także otrzymywać kupony i rabaty. Aplikacja pozwala też znaleźć punkty „ORLEN Paczka” na mapie wraz z nawigacją do nich.

W odróżnieniu od "paczkomatów" konkurencji, na odbiór zamówień mamy więcej czasu – czekają w skrytkach trzy dni.

Gdzie znajdziemy "paczkomaty" Orlenu?

Nowe urządzenia stoją już w wielu polskich miastach, m.in. w Płocku, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Są zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, dostępnych przez całą dobę. Warto jednak wspomnieć, że sieć „ORLEN Paczka” to nie tylko automaty, ale także kioski RUCH-u, stacje Orlen i inne punkty partnerskie. 

- Obecnie sieć „ORLEN Paczka” obejmuje około 1100 stacji ORLEN, ponad 1000 kiosków RUCH-u, prawie 4000 punktów partnerskich i 200 automatów paczkowych. Zgodnie z zapowiedziami, do końca tego roku udostępnionych będzie już 500 automatów, które znajdą się w każdym województwie, a w kolejnych latach PKN ORLEN planuje dalszą, intensywną rozbudowę usługi „ORLEN Paczka” - czytamy na portalu petronews.pl.

„ORLEN Paczka” – Łęczyca

W naszym mieście nie pojawił się do tej pory żaden automat paczkowy PKN Orlen. Na chwilę obecną nie podano też informacji dotyczących ewentualnych planów postawienia tych urządzeń w Łęczycy.  Biorąc jednak pod uwagę zaplanowaną ilość maszyn i chęć dotarcia do jak największego grona klientów, można jedynie przypuszczać, że prędzej czy później usługa zawita również tutaj. 

Pełny wykaz dostępnych obecnie punktów odbioru i nadania przesyłek znajdziecie na STRONIE INTERNETOWEJ "ORLEN PACZKA".

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE