Reklama

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej w gminie Łęczyca

Opublikowano:
Autor:

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej w gminie Łęczyca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Gmina Łęczyca przystąpiła do opracowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest dokumentem, który pozwoli zaplanować na najbliższe lata działania na rzecz zrównoważonego energetycznie i ekologicznie rozwoju Gminy, co w efekcie wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców poprzez poprawę jakości powietrza.Na podstawie przedmiotowego opracowania Gmina będzie mogła uzyskać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na działania zmierzające do poprawy efektywności energetycznej Gminy oraz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do powietrza (głównie gazów cieplarnianych oraz tych, których poziomy  dopuszczalne/docelowe są przekraczane), a także wdrożenia nowych technologii w tym odnawialnych źródeł energii.W związku z powyższym Wójt Gminy Łęczyca zwraca się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej budynków mieszkalnych.

Ankieta jest dostępna stronie internetowej w zakładce Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jako plik do wydruku oraz jako formularz aktywny do bezpośredniego wypełnienia. Ponadto w lipcu 2015 r. część gospodarstw domowych w Gminie odwiedzą ankieterzy, których zadaniem będzie zbieranie niezbędnych informacji. Wszyscy ankieterzy będą mieli imienne upoważnienia Wójta Gminy Łęczyca.  Ankieta zawiera m.in. pytania o roczne zużycie energii elektrycznej (kWh/rok) oraz ilość zużytego w 2014 węgla, drewna czy oleju opałowego (tony/rok lub m3/rok).

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań związanych z ankietą, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy, ul. M. Konopnickiej 14 99-100 Łęczyca, tel.: (24) 388-34-29, e-mail: m.godlewska@gminaleczyca.pl lub firmą BSiPP EKOMETRIA  Sp. z o.o., ul. Orfeusza 2, 80-299 Gdańsk tel. (+48) 58-301-42-51, e-mail: powietrze@ekometria.com.pl. Wypełnione rzetelnie ankiety prosimy dostarczyć do Urzędu Gminy, ul. M. Konopnickiej 14 99-100 Łęczyca pokój nr 7 do dnia 31.07.2015r.

Gmina gorąco zachęca do aktywnego udziału w ankietyzacji, gdyż wyłącznie na podstawie wypełnionych ankiet będzie mogła poznać potrzeby i plany inwestycyjne mieszkańców w zakresie wymiany źródeł ciepła. Wiedza ta pozwoli ocenić konieczność wsparcia przez Gminę takich działań i zakres możliwego dofinansowania.

Ankietę można pobrać również u nas, klikając w poniższy link.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE