Reklama

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ciągu ostatnich 4 dni działań w ramach „Bezpiecznych Świąt 2015” na drogach powiatu łęczyckiego doszło do jednego wypadku drogowego, jednej kolizji, zatrzymano jednego nietrzeźwego. 03 kwietnia 2015 roku około godziny 17.40 w Alejach Jana Pawła II w Łęczycy doszło do potrącenia pieszej. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 41 – letnia kierująca fiatem seicento potrąciła na przejściu dla pieszych 84 – latkę. Piesza została hospitalizowana. Zarówno kierująca jak i piesza były trzeźwe. Postępowanie prowadzone przez łęczyckich śledczych wyjaśni wszystkie okoliczności wypadku.

04 kwietnia 2015 roku około godziny 9.30 przy ulicy Kutnowskiej w Piątku miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe. Kierujący fiatem ducato włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierowcy byli trzeźwi nie odnieśli obrażeń.

5 kwietnia 2015 roku po godzinie 17.00 policjanci sprawdzili zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego rowerzysty, który stwarza zagrożenie dla innych kierujących. Na miejscu na terenie gminy Witonia potwierdzono interwencję. Mundurowi, dowieźli cyklistę do miejscowej komendy. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W samochodzie przewoził marihuanę

Kryminalni łęczyckiej komendy zatrzymali 22–latka, który w audi przewoził środki odurzające. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zajmujący się rozpracowywaniem przestępczości narkotykowej na początku kwietnia sprawdzili informację z której wynikało, że 22 – letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego może przewozić w samochodzie środki odurzające. W ustalonym wcześniej miejscu na terenie gminy Piątek zatrzymali do kontroli samochód, którym kierował typowany mężczyzna. Audi A4 podróżowało dwóch 22 – latków. W trakcie przeszukania jednego z nich policjanci znaleźli susz roślinny. Badanie potwierdziło, że było to ziele konopi. Mężczyzna w miejscowej komendzie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany za rozbój

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy w niespełna 20 minut po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju i odzyskali zabrany telefon komórkowy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

5 kwietnia 2015 przed godziną 16.00 dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że przy ulicy Ozorkowskie Przedmieście w Łęczycy napadnięto na młodą kobietę i skradziono jej telefon komórkowy. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol mundurowych. Policji szybko ustalili przebieg zdarzenia potwierdzając jednocześnie zgłoszenie. Nie tracąc cennego czasu ruszyli w pościg. Parę minut później mężczyzna odpowiadający rysopisowi agresora na widok policji podjął próbę ucieczki. Po chwili został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie przeszukania odzieży funkcjonariusze odzyskali skradziony chwilę wcześniej telefon komórkowy. 30 - latek został osadzony w policyjnym areszcie, miał w organizmie 3,4 promila alkoholu. Śledczy w rozmowie z pokrzywdzoną kobietą ustali, że idąc ulicą z kieszeni wypadł jej telefon komórkowy. Wtedy podbiegł do niej mężczyzna, odepchnął ją z dużą siłą, podniósł z ziemi telefon i uciekł. 7 kwietnia 2015 zatrzymany usłyszał zarzut rozboju, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. 30 - latek jest znany łęczyckiej Policji za swoje wcześniejsze konflikty z prawem. st.asp. Agnieszka Ciniewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE