Reklama

Podsumowanie świątecznego weekendu

Opublikowano:
Autor:

Podsumowanie świątecznego weekendu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak wyglądały święta Bożego Narodzenia dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy jak co roku, czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących.Od 24 grudnia policjanci łęczyckiej komendy odnotowali cztery kolizje drogowe i zatrzymali jedną nietrzeźwą, która mimo promili kierowała samochodem. Zdarzenia drogowe, do których doszło w czasie świąt, były wynikiem niezachowania należnej ostrożności kierujących podczas włączania się do ruchu lub cofania.

26 grudnia 2015 mundurowi zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Kobieta oplem przyjechała do jednego ze sklepów na terenie miasta. Kiedy wysiadała z auta świadkowie zauważyli, że może być pod wpływem alkoholu.

Ujęli kierującą i powiadomili o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że 41 – letnia mieszkanka powiatu zgierskiego miała w organizmie 2,3 promila alkoholu.

W czasie świątecznego weekendu policjanci obok kolizji interweniowali 58 razy w związku z innymi zdarzeniami, które głównie dotyczyły nieporozumień rodzinnych.

W ubiegłym roku podczas trwającej 5 dni, od 24 grudnia do 2014 do 28 grudnia 2014 roku akcji „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2014” na terenie powiatu łęczyckiego doszło do jednej kolizji drogowej. W tym okresie nie zatrzymano żadnego kierowcy pod wpływem alkoholu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE