Reklama

Pokonać bariery

Opublikowano:
Autor:

Pokonać bariery - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Miasto przyjazne rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnością i osobom starszym – tak docelowo Łęczyca ma być przestrzennie i architektonicznie zorganizowana.Dotychczas czynione starania mają już swoje widoczne pozytywy. Wyremontowane ciągi piesze, niskie krawężniki ze zjazdami dla wózków, akustyczna sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych,  w końcu ławki usytuowane w sposób umożliwiający seniorom cykliczny odpoczynek  w trakcie pokonywania drogi po mieście.Niezbędne podjazdy przy placówkach oświatowych, przychodniach opieki zdrowotnej, sklepach, instytucjach urzędowych – już są, wprawdzie we wciąż niewystarczającym stopniu,ale jednak w coraz większej liczbie. Z pewnością jest jeszcze wiele do zrobienia, co do tegonie ma wątpliwości.

Dlatego, wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym potrzebom 15 października 2014 zawarta została umowa pomiędzy Gminą Miasto Łęczyca, a firmą Biuro Projektów i Zaopatrzenia Inwestycji „TECHPLAN” z Żychlina. Umowa dotyczy oczywiście kolejnych i bardzo istotnych ułatwień dla codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością, osób starszych, ale również osób
z wózkami dziecięcymi. Wyłoniony w ramach postępowania przetargowego wykonawca, zobowiązał się do 10 grudnia wykonać dokumentację projektową na potrzeby realizacji inwestycji
pn.” Przebudowa schodów wejściowych i montaż windy w budynku Urzędu Miejskiego w Łęczycy”.
Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie min.:
- projektu budowlanego i wykonawczego windy osobowej hydraulicznej przystosowanej dla potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z niezbędna zabudowa schodów wewnętrznych do piwnicy
i pomieszczeń piwnicznych z przeznaczeniem na maszynownie i magazyn oleju.
- projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy zewnętrznych schodów prowadzących
do wejścia głównego budynku Urzędu Miejskiego w Łęczycy wraz z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych oraz zadaszeniem wejścia.
Już z początkiem roku przyszłego  będzie można ogłosić  przetargi i wyłonić wykonawców niniejszego zadania. Projektuje się zrealizować  je dwuetapowo.
W pierwszej kolejności przy partycypacji Urzędu Gminy Łęczyca zrealizowany zostanie zakres obejmujący przebudowę zewnętrznych schodów urzędu wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. 
Następnie realizowany będzie koncept budowy windy wewnątrz Urzędu. Projektuje się na ten cel pozyskanie środków finansowych z instytucji zewnętrznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE