Reklama

Policja i straż miejska będą współpracować

Opublikowano:
Autor:

Policja i straż miejska będą współpracować - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności We wtorek w siedzibie Komendy Powiatowej Policji burmistrz Paweł Kulesza podpisał porozumienie z komendantem mł. asp. Zbigniewem Gruszczyńskim, które określa zasady współpracy między strażą miejską, a policją.

Celem porozumienia jest sprawne i skuteczne współdziałanie służb na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Łęczycy. Poza łączonymi patrolami, dotyczy ścisłej współpracy w zakresie wymiany informacji o pojawiających się zagrożeniach oraz planowaniu wszelkich działań polegających na eliminowaniu tych zjawisk. Uregulowano kwestie obsługi i wykorzystania monitoringu miejskiego. Dodatkowo dokument obejmuje organizowanie wspólnych szkoleń oraz daje możliwość funkcjonariuszom straży miejskiej uczestnictwa w odprawach prowadzonych w Komendzie Powiatowej Policji w przypadku wspólnych działań. W myśl treści porozumienia funkcjonariusze obu jednostek przynajmniej raz w miesiącu będą odbywali spotkania, w trakcie których między innymi dokonywana będzie ocena bezpieczeństwa publicznego.

Burmistrz Paweł Kulesza wyraził nadzieję, że podpisane porozumienie zacieśni współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

– Od zawsze powtarzałem, że wspólna praca jest niezwykle ważna, zwłaszcza jeżeli jest ona skupiona na jednym celu. Wierzę, że podpisane porozumienie przyniesie pozytywne skutki i znacznie przyczyni się do poprawy, jak i poczucia, bezpieczeństwa w naszym mieście.

W podobnym tonie wypowiadał się komendant straży miejskiej Tomasz Olczyk, który wskazywał na treść porozumienia.

– Cieszę się, że porozumienie precyzuje formy współpracy i mam nadzieję, że pozw

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE