Reklama

"Policja mnie pobiła, sąd niesłusznie skazał"

Opublikowano:
Autor:

"Policja mnie pobiła, sąd niesłusznie skazał" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Historia, którą opowiada nam pan Mariusz byłaby idealnym scenariuszem niejednej filmowej produkcji. Niestety, w przypadku mieszkańca powiatu Łęczyckiego szczęśliwy happy end stoi pod dużym znakiem zapytania. Jak relacjonuje nam pan Mariusz i jego najbliżsi, polski wymiar sprawiedliwości, a wcześniej policja, potraktowała mężczyznę w sprzeczność z powszechnie przyjętymi standardami.

Wszystko rozpoczęło się w 2013 roku. Pan Mariusz był właśnie u swojej dziewczyny, kiedy do domu weszli mundurowi. Jak relacjonuje mężczyzna, policjanci "zgarniali" wszystkich, którzy byli wewnątrz.

- Weszli do domu rano, ja jeszcze spałem. Powiedzieli, że wszyscy pełnoletni mężczyźni idą z nimi. Gdybym wtedy po prostu został w łóżku, nie byłoby całej sprawy i późniejszych problemów – mówi pan Mariusz Rosiński.

Interwencja funkcjonariuszy związana była z serią kradzieży, do których dochodziło na ziemi łęczyckiej w latach 2011-2013. Jednak, jak mówi pan Mariusz, on z żadnymi kradzieżami nie miał nic wspólnego.

Mimo to usłyszał wyrok skazujący. Najbliżsi mężczyzny uważają, że sąd popełnił karygodny błąd i skazał człowieka, którego nie obciążają żadne dowody. Żadne, prócz protokołu podpisanego na komendzie policji.

Jak mówi Mariusz Rosiński, samo przesłuchanie tego feralnego dnia przypominało sceny rodem ze stanu wojennego. Bicie, wyzwiska, przypięcie kajdankami do kaloryfera – wszystko po to, by pan Mariusz podpisał obciążający go protokół.

- Podpisałem ten dokument, ponieważ się bałem. Później, przed Sądem okazało się, że protokół podpisany pod naciskiem policjantów jest jedynym obciążającym mnie dowodem – mówi pan Mariusz.

Mężczyzna wraz ze swoim obrońcą złożył apelację. Zaalarmowali także Rzecznika Praw Obywatelskich, nie wykluczają wysłania pisma do Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.

Więcej na ten temat przeczytasz w dzisiejszej Gazecie Lokalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE