Reklama

Policyjne podsumowanie ostatniego weekendu wakacji. Skontrolowano 65 kierujących!

Opublikowano:
Autor:

Policyjne podsumowanie ostatniego weekendu wakacji. Skontrolowano 65 kierujących! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W ciągu ostatnich trzech dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy prowadzili działania pn.: „Bezpieczny weekend” w związku ze wzmożonymi powrotami z wakacji.Nasilone powroty z letniego wypoczynku mogły powodować wśród kierujących rozluźnienie i ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które mogły skutkować wzrostem liczby wypadków i ich ofiar. Przy pomocy nowoczesnych urządzeń, sprzętu kontrolno – pomiarowego, motocykli i pojazdów służbowych wyposażonych w wideorejestratory policjanci łęczyckiej komendy dbali o bezpieczeństwo podróżujących. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość poruszających się pojazdów, stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w szczególności tych najmłodszych.

Bilans działań to skontrolowanych 65 kierujących. Na szczęście nie doszło do wypadku drogowego i w tych dniach nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci interweniowali przy 6 kolizjach drogowych do których w większości przypadków doszło w związku z nieprawidłowym włączaniem się do ruchu i wymuszaniem pierwszeństwa przejazdu. Ponadto tylko w niedzielę policjanci zatrzymali 5 uprawnień do kierowania w związku z przekroczeniem prędkości.

Największa zarejestrowana przez mundurowych wartość przekroczenia prędkości to 77 km/h, nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 68 – latek z Pabianic, który w obszarze o dopuszczalnej prędkości do 50 km/h jechał 127 km/h. W ciągu ostatnich trzech dni wyeliminowaliśmy z ruchu 2 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. 29 sierpnia w Witoni policjanci zatrzymali 48 – letnią rowerzystkę. Kobieta miała w organizmie 2,8 promila alkoholu. Następnie w Daszynie 37 – letni cyklista zakończył podróż z wynikiem 2,3 promila alkoholu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE