Reklama

Powstaje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Łęczyca.

Opublikowano:
Autor:

Powstaje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Łęczyca. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Gmina Miasto Łęczyca rozpoczęła prace nad przygotowaniem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, strategicznego  dokumentu, warunkującego ubieganie się o środki z Unii Europejskiej w latach 2014-2020 na zadania związane z ochroną środowiska i efektywnością energetyczną.Ma on na celu wskazanie możliwości zrównoważonego rozwoju poprzez realizację inwestycji efektywnych energetycznie, a zarazem wysoce ekologicznych. Jego zapisy dotyczą zarówno obiektów oraz infrastruktury publicznej, przedsiębiorstw działających na terenie miasta, a także jego mieszkańców. Ponadto, jego przyjęcie ułatwi pozyskiwanie dodatkowych, preferencyjnych środków finansowych w ramach perspektywy budżetowej 2014-2020, co więcej w niektórych obszarach finansowania posiadanie Planu jest warunkiem obligatoryjnym przy ubieganiu się o środki.

W Planie Gospodarki Niskoemisyjnej zostaną także przedstawione możliwe źródła wsparcia zewnętrznego przy pomocy których będzie można sfinansować inwestycję związane z efektywnością energetyczną, takie jak termomodernizacja budynków czy produkcja energii ze źródeł odnawialnych.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku złożonego w ramach działania 9.3. "Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - plany gospodarki niskoemisyjnej" Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 85 % kosztów przygotowania Planu. Po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego wybrana została firma specjalistyczna – Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o. - która pomoże w jego opracowaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE