Reklama

Reklama

Powstał Szkolny Klub Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Błoniu

Opublikowano: czw, 20 paź 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 18 października w Szkole Podstawowej w Błoniu warsztatami na temat „Więcej wiem – lepiej pomagam” zainaugurowano działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu.Głównymi celami działalności klubu to przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Reklama

Spotkanie rozpoczęto akcją propagującą wolontariat poprzez rozdawanie ulotek o wolontariacie potencjalnym wolontariuszom. Przybliżono zgromadzonym uczniom pojęcie „wolontariat”, wszyscy zastanowiliśmy się, na czym polega pomaganie i jakie cechy powinna mieć osoba pomagająca innym. 

Uczniowie, którzy przybyli na pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Wolontariusza aktywnie uczestniczyli w zajęciach.  Wynikiem wspólnej pracy były plakaty propagujące idee wolontariatu.

"Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela" - Jan Paweł II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.