Reklama

„Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej” – firma Kampmann najlepsza w swojej kategorii!

Opublikowano:
Autor:

„Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej” – firma Kampmann najlepsza w swojej kategorii! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o tym, jak ważne jest życie ludzkie. Na co dzień to głównie od nas zależy jak bardzo dbamy o nasze bezpieczeństwo, jednak nie możemy zapominać o pracodawcy, który powinien nam zapewnić jak najlepsze warunki.Czy istnieje jakaś miara, która określa dobre lub złe warunki pracy? To zadanie należy w głównej mierze do Państwowej Inspekcji Pracy, która z kolei chcąc wyróżnić najlepszych pracodawców i docenić ich wkład, od ponad 20 lat organizuje konkurs pod nazwą „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej”.Dlatego tym przyjemniej jest nam poinformować, że w tym roku firma Kampmann z siedzibą w Łęczycy zajęła I miejsce w drugiej kategorii w regionie łódzkim.A tych były trzy: 1)  firma zatrudniająca do 50 osób2)  firma zatrudniająca od 51 do 250 osób3) firma zatrudniająca 250 osób i więcejOgłoszenie wyników miało miejsce 22 listopada w Łodzi i właśnie tam wręczono puchar przedstawicielom firmy. Warto również zaznaczyć, że firma jako jedyna otrzymała nagrodę w swojej kategorii. 

Zadowolenia z nagrody nie kryje Roman Kamiński – kierownik operacyjny – który miał przyjemność być na łódzkiej gali. Jak mówi, firma ma za sobą bardzo długą i trudną drogę, która opierała się na wielu kontrolach przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy. 

- Przeszliśmy długą drogę związaną z weryfikacją wszystkich przepisów, pod które podlegamy. Otrzymaliśmy najwyższą  notę ze wszystkich przedsiębiorców, którzy brali udział w tym konkursie. To była kontrola zarówno dokumentacji, jak również części technicznej, czyli całego parku maszynowego, procesów produkcyjnych i tak dalej – komentuje  - Ocena najwyższa, nagroda to sukces wszystkich pracowników z firmy. Nie tylko  my jako kierownictwo zapracowaliśmy na tę nagrodę, ale przede wszystkim pracownicy poprzez swoją postawę, która jest sprzyjająca budowaniu przedsiębiorstwa bezpiecznego i przyjaznego pracownikom. 

Krzysztof Rodak, pracownik komórki Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zgadza się ze swoim przedmówcą i dodaje, że punkty w konkursie przyznawano na podstawie pięciu kategorii, zwracając uwagę na punkt inicjatyw pracodawcy ku poprawie bezpieczeństwa pracy. Jak mówi, firma Kampmann wyszła z taką inicjatywą, gdzie pracownicy sami mogli zgłaszać własne wnioski. Jak mówi, w firmie Kampmann istnieje szereg rozwiązań umożliwiających pracownikom zgłaszanie własnych pomysłów związanych z poprawą bezpieczeństwa pracy w 100% finansowanych przez pracodawcę. 

Podkreśla także świadomość kierownictwa co do bezpieczeństwa i otwartość na uwagi.

- Z praktyki doskonale wiem, że jeżeli tej świadomości nie ma, to absolutnie to się nie przekłada na to, co się dzieje na dole. Pracownicy chcą bezpieczeństwa, ale jeśli nie ma poparcia ze strony kierownictwa, to trafia to w próżnię. W Kampmann Polska nie trafia.

Udział w konkursie i sukces firmy komentuje także Leopold Wyrzykowski z Państwowej Inspekcji Pracy, który zwraca uwagę na fakt, że firma w pełni dostosowywała się do wszelkich uwag i zaleceń, a także prowadziła działania zmierzające ku poprawie bezpieczeństwa. 

- Tegoroczny laureat Kampmann Polska sp. z. o. o. przez Państwową Inspekcję Pracy był kontrolowany już kilkakrotnie, w roku 2017 dwukrotnie. Kontrole organów Państwowej Inspekcji Pracy, wykazywały pewne niezgodności z wymaganiami prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, nie stanowiły one jednak poważnych uwag. Ostatnia kontrola wyżej wymienionego podmiotu prowadzona w ramach kwalifikacji do wyżej wymienionego konkursu wykazała, że wszelkie decyzje i wnioski kierowane do wyżej wymienionego podmiotu zostały usunięte we wskazanych terminach. Ocena inspektorów pracy wykazała na wysoki poziom przestrzegania prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Dodatkowym powodem zgłoszenia wyżej wymienionego podmiotu do konkursu był fakt, że podmiot kontrolowany prowadził działania, które nie tylko zapewniały wymagany poziom przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale wykraczały poza aktualny ich poziom – powiedział Wyrzykowski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE