Reklama

Pracowity weekend strażaków: od pożarów po groźne wypadki

Opublikowano:
Autor:

Pracowity weekend strażaków: od pożarów po groźne wypadki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Kilka wyjazdów do zagaszenia pożaru suchej trawy, pomoc w usunięciu gniazda os, pożar drzewa i dwa poważne wypadki drogowe. Miniony weekend nie należał do spokojnych. Dyżurni łęczyckiej komendy straży pożarnej przyjmowali zgłoszenie za zgłoszeniem.

Zarówno sobota jak i niedziela upłynęły pod znakiem pożarów suchej trawy. Do pierwszego z nich doszło w Świnicach Warckich, gdzie ogniem objętych zostało 10 mkw. Na miejsce wysłano jeden zastęp OSP Świnice Warckie. Kolejne zgłoszenie, które wpłynęło 7 kwietnia dotyczyło usunięcia skupiska os na tererenie miasta. Do tego zgłoszenia wysłano jeden zastęp z PSP w Łęczycy. Następny wyjazd dotyczył płonącego drzewa nad zalewem miejskim. Tam również działania prowadził jeden zastęp łęczyckiej straży. Tego samego dnia doszło do drugiego pożaru suchej trawy, tym razem przy ul. Osiedlowej. Płomieniami objęte zostały 2 ary, a do ich ugaszenia zadysponowano dwa zastępy z JRG w Łęczycy.

Ostatnim zdarzeniem był wypadek w Ambrożewie, do którego doszło w sobotę około godz. 18:00. Na drodze zderzyły się dwie osobówki - jedna wjechała w tył drugiej, w wyniku czego poszkodowany został 68-letni kierowca jednego z pojazdów.

- Po dotarciu na miejsce mężczyzna znajdował się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego i następnie został przewieziony do szpitala. Działania trwające bliko 4 godzin polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu skutków wypadków itp. prowadziły łącznie 3 zastępy: 2 z JRG Łęczyca i OSP Góra Św. Małgorzaty - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy.

Niedziela zaczęła się od groźnego wypadku, do którego doszło w miejscowości Gawrony (gm. Łęczyca) na DK 60 około godz. 6:00. Kierująca oplem kobieta straciła panowanie nad pojazdem, czym doprowadziła do wypadku uderzając w samochód marki Volkswagen. Uczestnicy zdarzenia nie wyszli z tego bez szwanku. Zakleszczyli się bowiem w pojeździe i niezbędna była interwencja strażaków. Na miejscu pojawili się również mundurowi z łęczyckiej komendy policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował poszkodowanych 70-letniego mężczyznę i 77-latkę do szpitala.

- Działania trwające około 4 godzin polegały na umożliwieniu dostępu i ewakuacji poszkodowanych oraz udzieleniu pierwszej pomocy. Do wypadku zadysponowano 2 zastępy z JRG Łęczyca i OSP Topola Królewska - informuje st. kpt. Marek Mikołajczyk.

Jeszcze tego samego dnia 3 razy paliła się sucha trawa. Najpierw w miejscowości Bronno (gm. Łęczyca), gdzie płonęły 3 ary. Pożar gasiły dwie jednostki z łęczyckiej straży. Kolejny pożar wybuchł w Kwiatkówku (gm. Góra Św. Małgorzaty). Na miejsce wysłano 2 zastępy z JRG oraz OSP Topola Królewska. Ogniem objetych było 5 arów, a dostęp i dojazd do miejsca pożaru był utrudniony. Działania trwały tam około 1,5 godziny. Ostatnia interwencja w ten weekend, znów do pożaru trawy, miała miejsce w Orszewicach (gm. Góra Św. Małgorzaty), gdzie około godz. 2:00 płomienie rozprzestrzeniły się na nieużytkach i objęły powierzchnię 6 arów. Tam działania prowadziły dwa zastępy z JRG Łęczyca i OSP Góra Św. Małgorzaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE