Reklama

Pracowity weekend strażaków- odnotowano 11 interwencji. Raz interweniować musiał śmigłowiec LPR

Opublikowano:
Autor:

Pracowity weekend strażaków- odnotowano 11 interwencji. Raz interweniować musiał śmigłowiec LPR - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności To był pracowity weekend dla naszych strażaków, podczas którego – licząc dzień dzisiejszy – odnotowano 11 interwencji. Na szczęście przeważały interwencje przy usuwaniu gniazd owadów błonkoskrzydłych, jednak do poważnego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie (5 sierpnia) w miejscowości Dzierzbiętów.Około godziny 14:30 dyżurny KP PSP Łęczyca odebrał zgłoszenie o 50-letnim mężczyźnie, który upadł z przyczepy ciągnikowej. Niezbędna okazała się interwencja służb medycznych, w związku z czym dwa zastępy straży pożarnej zabezpieczały teren pod lądowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało mężczyznę do łęczyckiego szpitala. 

Również w sobotę, dyżurny odebrał zgłoszenie o mężczyźnie znajdującym się na dachu jednego z budynków na ulicy Jadwigi Grodzkiej. Zgłoszenie odebrano jako próbę samobójczą, a na miejsce natychmiast udały się dwa zastępy straży pożarnej, jeden Zespół Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariusze policji. Na miejscu zdarzenia okazało się, że mężczyzna znajdował się na dachu, gdyż… chciał się przewietrzyć. 

- Nie możemy potwierdzić próby samobójczej. Mężczyzna w rozpytaniu oświadczył, iż jedynie wyszedł się przewietrzyć i nie miał zamiaru zrobić sobie krzywdy – informuje mł. asp. Agata Bierzyńska z KPP Łęczyca.

Dzisiejszy dzień także rozpoczął się pracowicie, a od godziny 6 rano strażacy podjęli już trzy interwencje. Pierwsza była związana z pożarem trawy na ulicy Górniczej, druga z pożarem licznika w miejscowości Szamów, a przed chwilą strażacy interweniowali na ulicy Sienkiewicza w związku z owadami błonkoskrzydłymi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE