Reklama

Pracownicy Zieleni Miejskiej „uwolnieni” od stażowego. Kto następny?

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy Zieleni Miejskiej „uwolnieni” od stażowego. Kto następny? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Temat wynagrodzeń, do których dołączony jest dodatek stażowy stał się ostatnio jednym z ważniejszych punktów dyskusji podczas posiedzeń radnych. Na kwietniowym posiedzeniu komisji gospodarki i mienia dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” Arkadiusz Podawczyk zwrócił się do radnych z prośbą o przeanalizowanie możliwości „uwolnienia” pracowników od dodatku.Jakub Pietkiewicz, pełnomicnik burmistrza również potwierdzał zamiary magistratu, który miał rozpocząć prace nad wyłączeniem dodatku stażowego od wynagrodzenia zasadniczego.W ubiegłą środę (18 maja) na posiedzeniu komisji planowania i budżetu członkowie komisji rozpatrywali stosowny projekt uchwały, dodając, że problem dotyczy pracowników nie tylko „Zieleni Miejskiej”, lecz również innych pracowników, których pensje opłacane są przez magistrat, dodając, że problem powinien być jak najszybciej rozwiązany.

Projekt uchwały zaopiniowano pozytywnie, a sam burmistrz Krzysztof Lipiński złożył ustną deklarację, że w najbliższym czasie przygotuje odpowiednie projekty uchwał. 

Na poniedziałkowej sesji rady miasta radni głosowali nad uchwałami, które dotyczyły wyłączenia dodatku stażowego z wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników: Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska”, magistratu oraz Straży Miejskiej. 

Wszystkie uchwały podjęto jednogłośnie. Pozostali pracownicy jednostek podległych Urzędowi Miasta muszą uzbroić się w cierpliwość. Gdy stosowne projekty uchwał zostaną przygotowane, temat zapewne ponownie wróci na wokandę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE