Reklama

Prawie 300 wniosków złożonych w ramach programu Rodzina 500+

Opublikowano:
Autor:

Prawie 300 wniosków złożonych w ramach programu Rodzina 500+ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Od 1 do 5 kwietnia Urząd Miejski w Łęczycy przyjął w sumie 284 wnioski o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+”. Ponad 30% wniosków wpłynęło w formie elektronicznej. Łęczycanie w taki sposób złożyli aż 93 wnioski. Pozostałe 191 wniosków zostało złożone na tradycyjnych formularzach. Jak dotąd akcja przebiega sprawnie. Nie widać tłumów przy stanowiskach obsługi. Pracownicy Urzędu Miejskiego pomagają poprawnie wypełniać formularze.Wnioski przyjmowane są w dwóch miejscach w Łęczycy – w Kancelarii Urzędu Miejskiego przy ul. M. Konopnicki oraz w Ratuszu na pl. Kościuszki. Warto pamiętać, że ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć. Wszystkie osoby, które złożą wniosek w ciągu pierwszych 3 miesięcy czyli od 1 kwietnia do 1 lipca br. otrzymają pełne świadczenie za okres od początku funkcjonowania programu czyli od 01.04.2016r.Osobista wizyta wnioskodawcy w urzędzie nie jest konieczna. Wnioski można wysłać również pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Łęczycy - ul. M. Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca lub złożyć przez Internet za pomocą bankowości elektronicznej, platformy ZUS, portalu ePUAP oraz portalu [email protected] 

Druki wniosków można odebrać w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Konopnickiej 14; w budynku Ratusza Miejskiego na pl. Kościuszki 33; w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Ozorkowska 8 oraz w sekretariatach wszystkich miejskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz w Gimnazjum im. Jana Pawła II. W Łęczycy uruchomiona została także specjalna infolinia. Pod numerem 024 721 03 48, godzinach pracy Urzędu Miejskiego, można uzyskać wszelkie informacje oraz odpowiedzi na pytania dotyczące programu „Rodzina 500 plus”.

Program „Rodzina 500 plus” to działanie, w ramach którego rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe również na pierwsze. W Łęczycy wszystkie czynności związane z programem będzie realizował Urząd Miejski w Łęczycy, przy ul. M. Konopnickiej 14.

Wnioski w wersji elektronicznej można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE