Reklama

Prokuratura postawiła kobiecie... aż 230 zarzutów!

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura postawiła kobiecie... aż 230 zarzutów!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Aż 12 lat za kratkami grozi 57-letniej kobiecie, której prokuratura postawiła aż 230 zarzutów przestępstw, związanych z wyłudzaniem i usiłowaniem wyłudzenia pieniędzy w kwocie ponad 200 tysięcy złotych. Ponadto kobieta podejrzana jest o podrabianie dokumentów.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

- Jak wynika z dokonanych ustaleń, 57 – latka wykorzystując dane osobowe zdobyte w podstępny sposób rejestrowała konta bankowe i następnie zawierała umowy pożyczki, wyłudzając w ten sposób na szkodę poszczególnych pokrzywdzonych, drobne kwoty pieniędzy. Kobieta posługiwała się podrobionymi przez siebie dokumentami, które miały na celu ułatwienie jej otrzymania kredytu. Przestępstw dokonywała głównie drogą internetową, korzystając z działalności licznych instytucji pożyczkowych i kredytowych – informuje nas Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokruatury.

Ponadto, jak ustalili śledczy, 57 – latka podrabiała podpisy i przedkładała fikcyjne zaświadczenia o zatrudnieniu, w celu zawierania umów na usługi telekomunikacyjne. Przedstawione zarzuty dotyczą okresu marzec 2013 – marzec 2018. Przyjęto, że z działalności przestępczej uczyniła stałe źródło dochodu.

- Była wcześniej karana za podobne przestępstwa. W grudniu ubiegłego roku do Sądu Rejonowego w Zgierzu trafił też przeciwko niej akt oskarżenia. Sprawę rozpoznaje Sąd Rejonowy w Łęczycy. W dniu 26 lipca 2018 roku, w godzinach porannych została zatrzymana. Prokurator przedstawił jej zarzuty dotyczące licznych oszustw oraz ich usiłowania – mówi Kopania.

Kobieta podejrzana jest także o podrabianie dokumentów. Wszystko wskazuje na to, że od grudnia 2017 roku 57 – latka wyłudziła blisko 200 tys i usiłowała wyłudzić 13 700 złotych. Grozi jej kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE