Reklama

Reklama

Przedszkolaki z Piątku obchodziły Dzień Ziemi

Opublikowano: pon, 25 kwi 2016 09:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji również w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku we wszystkich grupach prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat sposobów dbania o naszą przyrodę.Dzieci uczyły się piosenek, wierszy, wykonywały prace plastyczne oraz plakaty z hasłami ekologicznymi zachęcającymi do ochrony środowiska. Podsumowaniem tych wszystkich działań było zorganizowanie w piątek 22 kwietnia happeningu ekologicznego pt. „Ratujmy ziemię”.

Reklama

Przedszkolaki w radosnym korowodzie przemaszerowały ulicami Piątku z transparentami ekologicznymi, nawołującymi do troski o przyrodę. Po drodze odwiedzały różne instytucje, m.in. Urząd Gminy, bank, okoliczne sklepy. Przechodniom opowiadały o akcji oraz przekazywały ulotki ekologiczne. Następnie dzieci przeszły pod pomnik Geometrycznego Środka Polski, gdzie każda grupa zaprezentowała swoje plakaty i hasła ekologiczne. Wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Ziemia-zielona wyspa”.

Na koniec spotkania przedszkolaki złożyły Ziemi obietnicę dbania o nią i zostały Przyjaciółmi Przyrody. Przemarsz przedszkolaków spotkał się z dużym zainteresowaniem - ludzie z zaciekawieniem przystawali, słuchali i uśmiechali się do małych ekologów. Mamy nadzieję, iż tego typu akcje przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej mieszkańców Gminy Piątek. Happening ekologiczny pt. „Ratujmy ziemię” zorganizowany został w ramach realizowanej w przedszkolu Innowacji Pedagogicznej pt. „Tajemniczy Ogród w czterech porach roku”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.