Reklama

PZLA popiera modernizację łęczyckiego stadionu

Opublikowano:
Autor:

PZLA popiera modernizację łęczyckiego stadionu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 28 października br. do Urzędu Miejskiego w Łęczycy wpłynęła pozytywna rekomendacja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla inicjatywy kompleksowej modernizacji stadionu lekkoatletycznego w Łęczycy. W swoim piśmie Prezes PZLA Pan Jerzy Skucha podkreśla ogromny wkład łęczyckich sportowców w sukcesy polskiej lekkiej atletyki.Również dla władz miasta wysiłek łęczyckich trenerów i kadry nauczycieli wychowania fizycznego oraz wyniki sportowe osiągane przez ich podopiecznych, są główną motywacją dla realizacji projektu modernizacji tego obiektu sportowego.

Warte podkreślenia jest to, że wielu z wychowanków Miejskiego Klubu Lekkiej Atletyki Łęczyca na trwale wpisało się w historię polskiego i międzynarodowego sportu. Wśród gwiazd z łęczyckim rodowodem sportowym, prezes Polskiego Związku Lekkiej atletyki wymienia Roberta Urbanka olimpijczyka z Londynu, brązowego medalistę Mistrzostw Świata w Pekinie; Roberta Wolskiego olimpijczyka z Aten; Jacka Kazimierowskiego trzynastokrotnego mistrza Polski seniorów w trójskoku i wielokrotnego reprezentanta Polski; Grzegorza Sobińskiego członka reprezentacyjnej sztafety 4x400m; Macieja Kiendzierskiego i Dawida Wawrzyniaka reprezentantów Polski juniorów w skoku wzwyż. Prezes Jerzy Skucha w swoim piśmie podkreśla, że to tylko niektóre nazwiska w gronie bardzo wielu medalistów Mistrzostw Ploski pochodzących z Łęczycy.

Przygotowany kilka lat temu projekt modernizacji stadionu miejskiego został poddany obecnie konsultacjom ze środowiskiem sportowym. W toku tych konsultacji wykryto wymagające poprawy mankamenty projektu. Po odpowiednich zmianach polegających między innymi na przeprojektowaniu nawietrzni obiektu i dostosowaniu projektu do wymogów stawianych stadionom lekkoatletycznym, na których mogą być rozgrywane imprezy o ogólnopolskim zasięgu, powstanie docelowy projekt modernizacji obiektu.

Burmistrz Miasta Łęczyca deklaruje wolę realizacji tego zadania. Nie bez znaczenia są przy tym pozytywne opinie i zapowiedzi wsparcia tych działań zarówno ze strony członków Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej Łęczycy jak i pozostałych radnych Rady Miejskiej w Łęczycy. Ze względu na wysoki, jak na warunki łęczyckiego budżetu, koszt inwestycji, w pierwszej kolejności należy zapewnić temu zadaniu dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Dofinansowanie pozyskiwane będzie najprawdopodobniej z funduszy rządowych, lub ze środków rozdysponowywanych w ramach programów unijnych. Udział w postępowaniach uzależniony jest obecnie od ogłoszenia odpowiednich konkursów, do których można by zgłosić projekt modernizacji stadionu miejskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE