Reklama

Radni przekazali tysiąc złotych gimnazjum. „Całe szczęście, że nie doszło do obniżenia diet”

Opublikowano:
Autor:

Radni przekazali tysiąc złotych gimnazjum. „Całe szczęście, że nie doszło do obniżenia diet” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Temat diet radnych ponownie pojawił się na wokandzie, jednak tym razem w pozytywnym sensie. Podczas ostatniego posiedzenia komisji oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej dyrektor gimnazjum im. Jana Pawła II pani Wanda Lepczak zwróciła się z prośbą o wsparcie finansowe dla uczniów, którzy 19 listopada wezmą udział w Sumo Challenge – Międzynarodowych Zawodach Robotów, które odbędą się w łódzkiej Manufakturze. W ubiegłorocznych zawodach gimnazjaliści zajęli pierwsze miejsce w kategorii Bear Rescue, a sama szkoła z powodzeniem naucza kolejne roczniki zasad mechatroniki i programowania. Dlatego też prośba pani dyrektor o wsparcie w wysokości 5 tys. zł została zaakceptowana, a dodatkowo radny Marcin Zasada zadeklarował, że radni z klubu „Od Nowa” oraz 3 sympatyzujących radnych przekażą dodatkowo tysiąc złotych na ten cel. Pomysł klubu „Od Nowa” popiera przewodniczący Paweł Kulesza, który jest zdania, że zawsze warto wspierać pozytywne inicjatywy. - Jest to bardzo fajna akcja i cieszę się bardzo, że młodzi ludzie mają takie umiejętności, które mogą z powodzeniem wykorzystywać. Za każdym razem staramy się wspierać takie rzeczy.

Kwota ta została przekazana, co spowodowało powrót do dyskusji na temat celowości obniżenia dotychczasowych diet radnym. Przypomnijmy, że dwukrotnie z tą inicjatywą wyszedł klub radnych „Dla Łęczycy”, jednak za każdym razem nie udało się przeforsować uchwały. 

Radny Marcin Zasada uważa, że uchwała zamiast pomóc, może zaszkodzić, jako przykład podając regularne wsparcie stowarzyszeń bądź instytucji.

- Całe szczęście, że nie doszło do obniżenia diet, ponieważ wbrew temu, co niektórzy sądzą, my tych pieniędzy nie przepijamy ani nie przejadamy. Klub „Od Nowa” od momentu powstania, a także trójka sympatyzujących radnych, wspiera finansowo lub w inny sposób różne łęczyckie stowarzyszenia. Jako przykłady podam jedynie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i klub sportowy Górnik. 

Według wyliczeń radnego, różnego rodzaju wsparcie, oprócz wymienionych wyżej, otrzymały również świetlice szkolne, które zostały wyposażone w zabawki, biblioteki, do których zostały zakupione książki Wiktoryna Grąbczewskiego, a w ubiegłym roku udało zorganizować się turniej brydżowy.

- Obraz, w jakim próbuje się nas przedstawić, jest krzywdzący, ponieważ nam nigdy nie zależało na afiszowaniu się z udzielaniem pomocy. Niestety, obecna sytuacja spowodowała, że musimy na głos rozliczać się z dobrych uczynków, a tak chyba nie powinno być. 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, już wkrótce ruszy również Szlachetna Paczka. Radni, podobnie jak w ubiegłym roku, również w tym planują wesprzeć rodziny potrzebujące pomocy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE