Reklama

Radni są celowo pomijani? Wrócił temat uczestnictwa w spotkaniach

Opublikowano:
Autor:

Radni są celowo pomijani? Wrócił temat uczestnictwa w spotkaniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Temat nie jest nowy. Na linii burmistrz – radni trwa spór o aktywność tych drugich w uroczystościach, konsultacjach i spotkaniach. Częstym zarzutem, który pada wobec radnych jest zarzut, że radni nie są wystarczająco aktywni.Ci z kolei się bronią, argumentując, że nie są zapraszani, a jeżeli już są, dowiadują się w zbyt późnym terminie. Temat poruszył podczas poniedziałkowej sesji (21 listopada) przewodniczący Paweł Kulesza. Zastępca burmistrza Krzysztof Urbański informował radnych o środowym spotkaniu (wczoraj, 23 listopada) w sali konferencyjnej urzędu miasta w sprawie reformy oświaty. 

Pawłowi Kuleszy nie spodobało się to, że nikt wcześniej nie został o tym fakcie poinformowany ani zaproszony. On sam zaznaczył, że nie będzie mógł być obecny na tym spotkaniu, jednak wytknął zastępcy burmistrza to, aby została zaproszona wiceprzewodnicząca Marta Arkuszewska, która jest również przewodniczącą komisji oświaty. 

Krzysztof Urbański odpowiedział, że decyzji nie może podjąć i musi poczekać na powrót burmistrza Krzysztofa Lipińskiego ze zwolnienia lekarskiego (burmistrz do pracy wrócił we wtorek, 22 listopada). 

- Ja nie udzielam dzisiaj (21 listopada – przyp. red. ) słownego zaproszenia. Jutro się pani przewodnicząca ewentualnie dowie i otrzyma zaproszenie na piśmie – mówił zastępca burmistrza. 

Kolejna sesja odbyła się we wtorek (22 listopada), na której już był obecny burmistrz Krzysztof Lipiński. Przebieg obrad doprowadził do tego, że burmistrz przedwcześnie opuścił salę. O temacie nie zapomniał przewodniczący Paweł Kulesza, który przed zakończeniem sesji powiedział, że Marta Arkuszewska wciąż nie została zaproszona na środowe posiedzenie. 

- Do momentu zamknięcia urzędu i dzisiejszej pracy, niestety nasza koleżanka nie została zaproszona do pracy z zespołem – powiedział przewodniczący i zamknął wtorkowe obrady. 

Okazało się jednak, że Marcie Arkuszewskiej ostatecznie udało się dotrzeć na wczorajsze spotkanie, a zaproszenie otrzymała telefonicznie

- Na konferencję dotyczącą reformy oświaty, na którą burmistrz nie miał życzenia zaproszenia mnie podczas poniedziałkowej sesji, zostałam zaproszona we wtorek wieczorem telefonicznie – mówi wiceprzewodnicząca – Podkreślam, że konferencja miała miejsce w środę o godzinie 9 rano, a tak późny termin zaproszenia znacząco utrudnił mi organizację dnia pracy zawodowej – zakończyła. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE