Reklama

Radni składają kolejne informacje ws. złamania zakazu prokuratury przez burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Radni składają kolejne informacje ws. złamania zakazu prokuratury przez burmistrza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Prokuratura znów ma ręce pełne roboty. Jakiś czas temu informowaliśmy o złożeniu przez radnych informacji w sprawie złamania warunków zawieszenia przez burmistrza Krzysztofa Lipińskiego. Postanowienie prokuratury wydane 9 grudnia 2016 roku złamane miało zostać dwa razy - pierwszy, 12 grudnia, kiedy Krzysztof Lipiński pojawił się w Domu Kultury na spotkaniu w sprawie reformy oświaty. Zaświadczała o tym między innymi Marta Arkuszewska, która pełni funkcję przewodniczącej komisji oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej. Drugi raz burmistrz uczestniczył w posiedzeniu rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Początkowo zajmowała się tym prokuratura rejonowa Łódź-Bałuty, która ostatecznie przekazała sprawę łęczyckiej prokuraturze. To właśnie do niej trafiło kolejne pismo od radnych klubu „Od Nowa”,  którzy podają informację o uczestnictwie Krzysztofa Lipińskiego w dniu 20 grudnia ub.r. na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łęczycka”, które burmistrz miał poświadczyć własnym podpisem. 

Radny Marcin Zasada twierdzi, że Krzysztof Lipiński uczestniczył tam jako burmistrz, który jest członkiem LGD. 

- Dostaliśmy informację o tym, że Krzysztof Lipiński pojawia się tam jako burmistrz, co potwierdza zresztą lista obecności.

Czy dodatkowe informacje wpłyną na ostateczną decyzję prokuratury? Przekonamy się wkrótce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE