Reklama

Radni uchwalili – wójt Jacek Rogoziński z wyższą pensją

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas wczorajszej sesji rady gminy Łęczyca głosowali nad ustaleniem wynagrodzenia wójta Jacka Rogozińskiego, a mianowicie – nad podwyżką. Dotychczasowo wójt otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 9 516 zł. Nowe ustalenia wyglądały następująco: - wynagrodzenie zasadnicze – 5 770 zł- dodatek funkcyjny – 1 500 zł- dodatek za wieloletnią pracę (20% wynagrodzenia zasadniczego) – 1 154 zł- dodatek specjalny (25% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) – 1 817 zł 50 gr

Co daje łączne zarobki w wysokości 10 241 zł 50 gr. Z inicjatywą podwyżki o 777 zł wyszedł przewodniczący rady Włodzimierz Starzyński po konsultacjach z radnymi. 

Samo głosowanie okazało się być formalnością. Na 14 radnych biorących udział w głosowaniu, 10 było za, jeden wstrzymał się od głosu, a 3 było przeciw. Tym samym uchwała ustalająca nowe wynagrodzenie wójta została podjęta. 

Jeden z radnych głosujących za uchwałą, Andrzej Krzyżaniak, mówi, że podwyżka ma wymiar symboliczny, jako docenienie dotychczasowej pracy wójta. Radny zwraca także uwagę na fakt, że pomimo braku zastępcy, wójtowi udaje się realizować dotychczasowe założenia. 

- Ta podwyżka jest tak naprawdę symboliczna, bo w pewien sposób docenić to, co wójt do tej pory wykonuje. Od roku nie ma zastępcy wójta i ogrom obowiązków spadł na niego, jak na przykład wyjazdy czy spotkania służbowe, w których uczestniczy. Musimy też zwrócić uwagę na to, że udaje nam się zredukować dług gminy, bo z prawie 7 mln, mamy obecnie 4,5 mln długu, a to nie lada wyczyn, patrząc na to, jak inne gminy się zadłużają. Powtarzam, podwyżka jest symboliczna, po prostu chcemy wynagrodzić dobrą pracę wójta – zakończył radny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE